Трейдер стверджує, що підвищена інфляція була частково наслідком державного втручання
Зерно в Україні

Світ рухається до «продовольчих війн», оскільки геополітична напруженість та зміна клімату штовхають країни до конфліктів через скорочення постачань. Про це пише Financial Times з посиланням на заяву Сані Вергезе, гендиректора сільськогосподарського сингапурського торговельного будинку, Olam Agri, який є одним з найбільших трейдерів агропродукції в світі.

Великих трейдерів сільськогосподарської продукції, які отримали рекордні прибутки у 2022 році після того, як російське вторгнення в Україну викликало стрімке зростання цін на продукти харчування, звинувачують у посиленні інфляції через націнки, що збільшують прибутки.

Трейдер стверджує, що підвищена інфляція була частково наслідком державного втручання. За його підрахунками, поширення нетарифних торгових бар'єрів у 2022 році у відповідь на війну створило перебільшений дисбаланс попиту та пропозиції.

Зазначається, що багаті країни накопичували надлишки стратегічних товарів, що призводило до перебільшеного попиту та зростання цін. Ціни на продукти харчування почали зростати після поширення Covid-19 і різко зросли після вторгнення рф в Україну, оскільки було заблоковано експорт зерна та добрив.

Це поглибило продовольчу небезпеку у бідніших країнах і призвело до того, що споживачі у всьому світі зіштовхнулися з кризою вартості життя.

На тлі такого зростання та зміни клімату, що перешкоджають сільськогосподарському виробництву в усьому світі, уряди все частіше вдаються до протекціоністської політики. Вергезе закликав керівників споживчої індустрії вжити більше заходів для боротьби зі зміною клімату.

Ми вели багато війн за нафту. Ми вестимемо ще більші війни за їжу та воду», — заявив Вергезе, попередивши, що торгові бар'єри, введені урядами для підтримки внутрішніх запасів продовольства, призвели до загострення продовольчої інфляції.

Як писав AgroPolit.com, європейці не зможуть купувати українську землю до закінчення війни. Також особливо цінні землі хочуть передати військовим частинам.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

19 червня 2024
Продовольча війна Китаю проти ЄС перейшла на новий рівень
Китай безжально б'є по Євросоюзу, щоб помститися за мито на електромобілі і під удар потрапили продукти харчування, зокрема свинина. Про це...
11 червня 2024
ЄС підвищив мита на продовольство з рф, оскільки росія перейшла червоні лінії в зернових війнах
Євросоюз не планував вводити обмеження на російське продовольство, але вдався до підвищення мит через те, що рф розпочала зернові війни. Про це...
23 травня 2024
Експерти підрахували, як війна вплинула на виробництво фруктів в Україні
За два роки повномасштабної війни рф проти України, скоротився обсяг виробництва вітчизняних фруктів. Про це повідомили аналітики проєкту East Fruit....

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...