Перестали відшкодовувати ПДВ на початку війни
Зернові в Україні

Володимир Зеленський підписав законопроєкти, що легалізують експорт та допоможуть повернути валютний виторг в Україну. Про це повідомляє 24 канал.

Законопроєкти №10168-2 та №10169-2 значно поліпшать механізми експортних операцій, найперше – для зерна. Передбачене законом електронне адміністрування ПДВ повинно зупинити схеми експорту так званого «чорного зерна».

Це був досить вистражданий закон, направлений на перекриття схеми з вивезенням так званого «чорного зерна» без повернення валютного виторгу в країну. Особливо відверто схема «чорного зерна» діяла у 2022 році, коли:

  • перестали відшкодовувати ПДВ на початку війни,
  • розділилися курси валют на офіційний та комерційний. Різниця між ними була аж 25%.

У той момент легальний та повністю білий експорт був значно менш вигідний, ніж так звані «сірі схеми», коли закуповували зерно за готівку, щоб не платити і не мати проблем з ПДВ, бо його все одно не відшкодовували. Валюта, таким чином, не поверталась у країну, бо її при поверненні треба було половину продавати по заниженому курсу. А так через фінансових посередників повертали готівку.

Чорних схем і їх варіацій було дуже багато. З 2023 року певною мірою Кабмін адміністративними заходами трохи пригальмував і придушив ці схеми через процедури верифікації експортерів, ліцензування та інше.

Фінальну крапку повинні поставити законопроєкти №10168-2 та №10169-2, які 19 червня підписав президент. Вони на законодавчому рівні запроваджують для податкової можливість таких експортних операцій по визначених Кабінетом Міністрів критеріях.

Ціль була така, щоб з України можна було експортувати тільки те зерно, яке має легальне та підтверджене походження від агровиробника та щоб з таких операцій у країну повертався валютний виторг. Україна експортувала майже 1,5 мільйона т зерна у червні, з яких кукурудза складає 990 тисяч т.

Як писав AgroPolit.com, в Україні назвали три умови для економічного бронювання працівників. Також через повну блокаду кордону з Польщею Україна втратить 7,7 млрд грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 липня 2024
Справедливий мир, зернова угода, продовольча безпека: про що домовились Зеленський і Ердоган
Президент України Володимир Зеленський зустрівся із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Про це повідомили пресслужби обох глав держав. ...
11 липня 2024
Стало відомо, коли завершиться робота над методикою визначення країни походження зерна
У Мінагрополітики заявили про те, що до кінця серпня аграрне міністерство Великої Британії має завершити роботу над методикою верифікації зерна...
5 липня 2024
F-16 будуть охороняти кораблі з українським зерном в Чорному морі
Постачання Україні винищувачів F-16 американського виробництва, яке, як очікується, відбудеться найближчим часом, дозволить позбавити рф переваги в...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...