Перестали відшкодовувати ПДВ на початку війни
Зернові в Україні

Володимир Зеленський підписав законопроєкти, що легалізують експорт та допоможуть повернути валютний виторг в Україну. Про це повідомляє 24 канал.

Законопроєкти №10168-2 та №10169-2 значно поліпшать механізми експортних операцій, найперше – для зерна. Передбачене законом електронне адміністрування ПДВ повинно зупинити схеми експорту так званого «чорного зерна».

Це був досить вистражданий закон, направлений на перекриття схеми з вивезенням так званого «чорного зерна» без повернення валютного виторгу в країну. Особливо відверто схема «чорного зерна» діяла у 2022 році, коли:

  • перестали відшкодовувати ПДВ на початку війни,
  • розділилися курси валют на офіційний та комерційний. Різниця між ними була аж 25%.

У той момент легальний та повністю білий експорт був значно менш вигідний, ніж так звані «сірі схеми», коли закуповували зерно за готівку, щоб не платити і не мати проблем з ПДВ, бо його все одно не відшкодовували. Валюта, таким чином, не поверталась у країну, бо її при поверненні треба було половину продавати по заниженому курсу. А так через фінансових посередників повертали готівку.

Чорних схем і їх варіацій було дуже багато. З 2023 року певною мірою Кабмін адміністративними заходами трохи пригальмував і придушив ці схеми через процедури верифікації експортерів, ліцензування та інше.

Фінальну крапку повинні поставити законопроєкти №10168-2 та №10169-2, які 19 червня підписав президент. Вони на законодавчому рівні запроваджують для податкової можливість таких експортних операцій по визначених Кабінетом Міністрів критеріях.

Ціль була така, щоб з України можна було експортувати тільки те зерно, яке має легальне та підтверджене походження від агровиробника та щоб з таких операцій у країну повертався валютний виторг. Україна експортувала майже 1,5 мільйона т зерна у червні, з яких кукурудза складає 990 тисяч т.

Як писав AgroPolit.com, в Україні назвали три умови для економічного бронювання працівників. Також через повну блокаду кордону з Польщею Україна втратить 7,7 млрд грн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 червня 2024
Укрзалізниця надала знижку 30% на перевезення зерна: названі результати
У межах запровадження знижки 30% до тарифу на експортні перевезення агропродукції з окремих станцій уже відправлено понад 1200 вагонів зі збіжжям....
20 червня 2024
Законопроєкт про вільну торгівлю морепродуктами з ЄС прийняли у першому читанні
Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроєкт «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з...
17 червня 2024
Особливо цінні землі хочуть передати військовим частинам – законопроєкт
Законопроект №11335 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму забезпечення землями сил...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...