Підвищення тарифів замість санкцій обрали, щоб прискорити процес
Експрорт зерна з рф

Експерти розповіли, чому Євросоюз не заборонив ввезення російської аграрної продукції, а підвищив мита, що формально не є санкціями. Про це повідомляє УНІАН.

За словами аналітиків, підвищення тарифів замість санкцій обрали, щоб прискорити процес. Це відповідь тим країнам, які не дуже переймаються несправедливістю того, що проти України є обмеження щодо зернових, а проти рф та Білорусі немає. Це спроба політично виправити ситуацію.

Експерти у більшості сходяться на думці, що рішення про тарифи є політичним і логічним, адже дивно спостерігати, як, з одного боку, приймаються санкції по інших товарах з рф, але Євросоюз продовжує торгівлю російськими продуктами харчування. Як показав 2023 і початок 2024 року, обсяги цієї торгівлі значно зросли, у порівнянні з 2021 роком.

Учасники ринку вважають, що підвищення тарифу – це один з видів прихованих санкцій. Вони зазначають, що у світі проти продуктів харчування санкції не застосовуються. Це визначено на рівні ООН. А ось мита є економічним регулятором, який можна застосовувати для такої продукції.

Експерти погоджуються, що це рішення важливе як знак партнерських відносин України та Євросоюзу. Європа себе продуктами забезпечує і без рф, а Україна, як виробник, є альтернативою рф й отримує можливість частково замістити російську продукцію. Аналітики визнають, що обсяги російських поставок не були значними.

Фахівці пояснюють, що частка рф у Європі була незначною, але вона постійно збільшувалася, заміщуючи частку України — тоді, коли поляки та інші європейці блокували кордон.

Російська сторона не приховувала, що її мета не стільки заробити, скільки посилити вплив на ринок Євросоюзу, щоб маніпулювати під час виборів, які цього року у Європі відбудуться на усіх рівнях. Профільне російське видання описувало у травні, як успішно рф демпінгує й витісняє зі світового ринку Україну й Францію.

Як писав AgroPolit.com, стало відомо, хто скуповує вивезене з України окупантами зерно. Також Українська конференція з розмінування в 2025 році пройде в Японії.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 червня 2024
Україні не вистачає зерна: експерти розповіли, наскільки це критично
В Україні виникла неочікувана й серйозна проблема – брак жита й пшениці найвищих сортів, що загрожує звуженням асортименту та зростанням цін на...
17 червня 2024
Україну переобрано до складу Міжнародної ради по зерну
В Лондоні відбулося засідання Міжнародної ради по зерну (МРЗ), за результатами якого Україну переобрали до Адміністративного комітету МРЗ на...
11 червня 2024
1,4 мільярда євро: Євросоюз запустив інвестиційний інструмент в рамках Ukraine Facility
Євросоюз підписав перші гарантійні угоди на суму 1,4 мільярда євро у межах програми Ukraine Facility, запустивши її інвестиційну складову Ukraine...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...