Депутати хочуть знизити ставку ПДВ
Депутати хочуть знизити ставку ПДВ

4 листопада групою нардепів у ВРУ було зареєтровано законопроект №5363 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства та зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції". Про це повідомляє УАК.

Одним з авторів даної ініціативи став президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Метою законопроекту є захист законних інтересів сільськогосподарських товаровиробників, забезпечення сталого розвитку сільського господарства України, забезпечення доступності життєво необхідних товарів для широких верств населення, а також скорочення тіньової економіки і підвищення рівня зайнятості на сільських територіях.

Головними новаторствами документу є запровадження мінімального податкового соціального зобов'язання (МПСЗ), об’єктом оподаткування якого стануть сільськогосподарські угіддя (ставка від 1% до 2% нормативної грошової оцінки земель) та зниження ставки ПДВ до 7% для деяких продуктів харчування та сировини для їх виробництва, зокрема: великої рогатої худоби, живої; м’яса великої рогатої худоби, свіжого або охолодженого; м’яса великої рогатої худоби; свиней, живих; свинини, свіжої, охолодженої або мороженої; овець, живих; баранини свіжої, охолодженої або мороженої; курей свійських; субпродуктів їстівних великої рогатої худоби, свиней, овець, кiз, коней, віслюків, мулів або лошаків, свіжих, охолоджених або морожених; м'яса курей свійських та їстівних субпродуктів з них, свіжих, охолоджених або морожених; готових чи консервованих продуктів з: м’яса, м’ясних субпродуктів або крові курей свійських, які містять 57 мас. % або більше м’яса чи субпродуктів свійської птиці; м’яса, м’ясних субпродуктів або крові свинини свійської свині; сумішей із свійських свиней, які містять 80 мас. % або більше м’яса чи м’ясних субпродуктів будь-якого виду, включаючи жири будь-якого виду або походження, а також які містять 40 мас. % або більше, але менш як 80 мас. % м’яса або м’ясних субпродуктів будь-якого виду, включаючи жири будь-якого виду або походження; м’яса, м’ясних субпродуктів або крові великої рогатої худоби сирих, сумішей м’яса або м’ясних субпродуктів варених i м’яса або м’ясних субпродуктів; масла вершкового; молока та вершків, незгущених та без додання цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин; молока та вершків, згущених та з доданням цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин; маслянки, коагульованих молока та вершків, йогурту, сметани, кефіру та інших ферментованих або сквашених (бактеріальними заквасками) молока та вершків, згущених або незгущених, з доданням або без додання цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин, ароматизованих чи неароматизованих, з доданням або без додання фруктів, горіхів чи какао; молочної сироватки, згущеної або незгущеної, з доданням чи без додання цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин; продуктів, що складаються з натуральних компонентів молока, з доданням чи без додання цукру чи інших пiдсолоджувальних речовин; сирів всіх видів i кисломолочного сиру; яєць курей свійських; цукрових буряків; бурякового цукру.

Окрім того, законопроектом передбачається зниження ставки ПДВ для товарів, доля імпорту яких в України є незначною - за даними Держстату, в 2015 році обсяг імпорту окремих видів продуктів харчування в загальному обсязі імпорту в Україну становив, зокрема: живих тварин – 0,2%, м’яса та їстівних субпродуктів - 0,3%; молока, молочних продуктів, яєць птиці, меду натурального – 0,2%; овочів – 0,2%, цукру та кондитерських виробів з цукру – 0,1%.

Застосування зниженої ставки ПДВ для продуктів харчування і лікарських засобів є загальноприйнятою практикою у країнах Європейського Союзу і покликана забезпечити доступність життєво необхідних товарів для широких верств населення.

Прийняття законопроекту забезпечить стримування зростання цін на сільськогосподарську продукцію внаслідок відміни спеціального режиму ПДВ в умовах низької платоспроможності населення через високий рівень безробіття та зниження реальної заробітної плати, збільшення обігових коштів у сільськогосподарських виробників відповідної продукції для виробничої та інвестиційної діяльності, а також запобігатиме пов’язаному з відміною спецрежиму ПДВ падінню попиту та виробництва, сприятиме виведенню з тіньового сектору орендних відносин у сфері землекористування, водночас забезпечивши справедливе оподаткування сільськогосподарських виробників, які вирощують продукцію в умовах закритого ґрунту земель.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

23 лютого 2021
Іван Чайківський: Першочергове завдання для парламенту – ухвалити пакет земельних законів, аби дати старт безпечній земельній реформі
Парламент якнайшвидше має прийняти два важливі земельні закони (2194 та 2195), аби з 1 липня 2021 року стартував цивілізований вільний ринок землі....
24 лютого 2021
Тарас Качка: Немає підстав вводити обмеження експорту зернових
Торговельна політика України у 2021 році модернізується за багатьма складовими. По-перше, з березня розпочнеться перегляд умов ЗВТ з ЄС на наступні...
22 лютого 2021
Положення про діяльність Мінагрополітики: Ігор Петрашко таки «віджав» собі контроль за Держпродспоживслужбою
Міністерство аграрної політики та продовольства України отримало у своє підпорядкування Держрибгосп, Держгеокадастр, а от контроль за...