Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
До запровадження правил лібералізації для України вантажні перевезення між двома пунктами в двох країнах, включаючи транзит, підлягали суворому нормуванню у вигляді кількісних квот. Про це йдеться у матеріалі Центру східних досліджень імені Марка Карпіа у Польщі.
Наприклад, Польща та Україна на засіданнях спеціально створеної спільної комісії щороку встановлювали кількість дозволів для експортерів обох країн – у 2021 році це було 160 тис. Ці дозволи не поширювалися на два види операцій: каботаж, який є перевезенням товарів іноземним перевізником між місцями в межах іншої країни, і перехресну торгівлю , що є перевезенням вантажів між двома місцями, розташованими за кордоном в різних країнах.
Угода між Україною та ЄС лише скасувала вимогу для українських компаній отримувати дозвіл на здійснення двосторонніх перевезень, але не давала їм права вільно здійснювати каботаж або крос-торгівлю в ЄС.
Права на надання цих послуг розподілені в багатосторонніх угодах, укладених під час переговорів у рамках Європейської конференції міністрів транспорту під егідою Міжнародного транспортного форуму.
Україна на 2024 рік отримала 5,5 тис. річних дозволів. Кожен з них дає право одному водію вільно здійснювати необмежену кількість взаємних поїздок між 43 країнами на рік.
Як писав AgroPolit.com, польські фермери повністю розблокували кордон з Україною. Також Україна та ОАЕ наблизилися до підписання угоди про Всеосяжне економічне партнерство.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!