Аграрні депутати відхилили антирейдерські закони
Аграрні депутати відхилили антирейдерські закони

Аграрний комітет ВРУ розглянув три законопроекти, в тому числі і законопроект №4024а «Про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» щодо деяких питань виробництва та відновлення сільськогосподарської техніки». Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook народний депутат Олег Кулініч.

За його словами, цим законопроектом пропонується розширити можливості використання коштів державної підтримки, які спрямовуються на здешевлення витрат сільгосптоваровиробників на придбання нової та відновленої вітчизняної техніки і обладнання. Під поняттям «відновлена техніка» мається на увазі вдосконалена сільгосптехніка і обладнання с/г виробників вітчизняними машинобудівними підприємствами до рівня, що відповідає вимогам, встановленим для нової техніки. Реалізація такої норми дозволить «продовжити життя» техніки і обладнання, що станом на сьогодні використовується сільгосптоваровиробниками із одночасним скороченням капітальних витрат таких виробників і завантаженням підприємств вітчизняного машинобудівного комплексу.

Урядовий законопроект №4589 «Про внесення змін до деяких законів України щодо безпечності харчових продуктів» члени Комітету підтримали за основу. Ним пропонується створити належні законодавчі умови для ефективної роботи Держпродспоживслужби у сфері контролю якості та безпечності харчових продуктів та усунути наявні розбіжності у законодавстві. Також серед цілей законопроекту - підвищити ефективність роботи зазначеного органу у сфері контролю якості та безпечності продуктів харчування, покращення якості таких продуктів та спрощення експортно-імпортних процедур. Проект Закону №4648 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель дорожнього господарства та розвитку мережі автомобільних доріг», також внесений урядом, члени Комітету вирішили направити на доопрацювання. Центральною нормою законопроекту є запровадження нового виду обмежень у використанні земель, а саме – охоронні зони автомобільних доріг загального користування. Такі зони будуть встановлюватись по обидві сторони дороги для забезпечення нормальних умов її експлуатації та захисту від дії ерозії, заболочення, зсувів, лавин, снігопадів, заметів тощо. На зазначених земельних ділянках буде заборонено будівництво, а також ведення господарської та іншої діяльності, яка заважає експлуатації дороги. Саме по собі встановлення охоронних зон заперечень не викликає. Проте, до запропонованого порядку їх встановлення є багато питань: не встановлені розміри цих зон (що це буде? 10, 50, 100 метрів?), не визначений орган влади, який буде приймати рішення про встановлення охоронної зони, не вирішена доля будівель і споруд, побудованих в межах охоронних зон до їх встановлення (вони будуть продовжувати існувати чи будуть зноситись? Якщо так, то за чий рахунок і в якому порядку?). За таких умов існує ризик того, що в процесі встановлення охоронних зон будуть порушені інтереси власників та користувачів земельних ділянок. Тож логічним рішенням є доопрацювання цього законопроекту», - розповідає він.

Депутат наголошує, що проект постанови Верховної Ради «Про проведення парламентських слухань на тему: «Захист землевласників (землекористувачів) від рейдерського захоплення та позбавлення їх землі сільськогосподарського призначення та про заходи протидії рейдерству» (реєстр. № 5288 від 19.10.2016) було відхилено. Головна причина такого рішення - невідповідність документа регламенту, а саме порушення строків у 30 днів. Проект постанови «Про захист землевласників (землекористувачів) від рейдерського захоплення та позбавлення їх землі сільськогосподарського призначення та про заходи протидії рейдерству», поданий Олегом Ляшком та іншими депутатами (реєстр. № 5286 від 20.10.2016) також було відхилено.

Члени комітету вирішили, що із цього питання буде розроблено новий проект постанови, більш фаховий і всеохоплюючий. При цьому депутати відзначили, що багато в чому рейдерство є наслідком недосконалості системи державної реєстрації юридичних осіб, яка надавала можливість масово підробляти документи. Але два тижні тому ми внесли зміни до профільного закону із цього питання (і я був одним із авторів законопроекту №5067), завтра (2 листопада) цей закон набирає чинності. Маю надію, що це трохи виправить ситуацію. Також Комітетом одноголосно були прийняті рішення за результатами обговорення питання щодо проблем та перспектив розвитку лісової галузі України 19 жовтня 2016 року на базі Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України та про прийняття рекомендацій за результатами комітетських слухань на тему: «Трансформація агропромислового комплексу України. Стимулювання розвитку сімейних фермерських господарств та їх оподаткування», проведених 12 жовтня 2016 року», - додає Кулініч.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

15 березня 2019
ТОП-7 експортерів м'яса птиці (бройлерів) за 2018 рік
Україна поставила на зовнішні ринки у 2018 році 326,793 тис. т м’яса бройлерів, тоді як у минулому році було 269,484 тис. т. Тобто за рік...
18 березня 2019
Експортний агроатлас — птахівництво заробило для України $503 млн валютної виручки у 2018 році
Українські птахівники заробили за 2018 рік для країни $503,015 млн, експортувавши на зовнішні ринки 329,253 тис. т м’яса птиці. Такі дані...
13 березня 2019
Наслідки «соєвих правок» — чи почують депутати експортерів?
У загальній посівній площі частка олійних культур, передусім соняшнику, а також сої та ріпаку, динамічно зростала, сягнувши у 2017 році близько 40%....