ФРУ негативно оцінила роботу уряду — звернення
ФРУ негативно оцінила роботу уряду — звернення

Федерація роботодавців України (ФРУ) звернулася до Президента України, народних депутатів щодо негативної оцінки бізнесом з оцінкою діяльності уряду.

«Завтра Кабінет Міністрів України має звітувати перед Верховною Радою про пророблену роботу за 2015 рік. Представлений урядом документ має назву — “Здійснюємо реформи. Змінюємо Україну”. Хоча, навіть за великим бажанням, його важко назвати річним Звітом. Скоріше, це - “Абсолютно відірваний від дійсності твір уряду про невиконану роботу”», — сказано в документі федерації.

За оцінками експертів ФРУ, для інвесторів та усіх, хто займається реальною економікою в Україні, «ще рік тому була очевидна професійна неспроможність уряду».

« Тому протягом усього 2015 року ФРУ, неодноразово відкрито зверталась до всіх гілок влади, закликаючи до відставки уряду. Сьогодні ми у черговий раз переконалися у правильності цього заклику. У підготовленому урядом звіті до показників його роботи за рік зараховуються оптимістичні прогнози Світового банку про зростання ВВП України у 2016 році. Проте, згідно з Індексом світової конкурентоспроможності Світового економічного форуму, місце України знизилось до 79-го серед інших країн, а у міжнародному рейтингу економічної свободи українська економіка кваліфікована як пригноблена та найменш вільна в Європі, і посіла 162-у позицію. Уряд звітує про виконання нової економічної політики на 73,5%. При цьому повністю відсутня урядова програма розвитку економіки. Очевидний провал у спробах провести податкову реформу та реформу з фінансової децентралізації. Все це свідчить про відірваність сьогоднішніх урядовців від об’єктивної реальності», — говориться у зверненні.

У ФРУ відмічають, що дивним є звітування про 96,5% виконання нової антикорупційної політики, тоді як , не тільки бізнес та пересічні українські громадяни свідчать про зростання корупції.
Що ж до самої назви документу “Здійснюємо реформи. Змінюємо Україну”, то у ньому відсутня згадка, принаймні, хоч про одну повноцінно проведену реформу. Поки уряд два роки поспіль тільки імітує реформи та активну боротьбу із корупцією, наша країна продовжує залишатися експортером робочої сили та імпортером кредитів.

Кабінет Міністрів не привів економічні показники, оскільки будь-який з них свідчить про катастрофічні результати його діяльності.

Українська бізнесова спільнота, об’єднавши свої зусилля з провідними європейськими та українськими експертами і науковцями, розробила і представила в кінці 2015 року власну Програму модернізації України. Цей документ містить конкретні та дієві пропозиції і кроки, які наша країна повинна здійснити протягом найближчих 10-ти років у стратегічних сферах. На сьогоднішній день, на виконання цієї Програми, у Верховній раді вже зареєстровані відповідні законопроекти, і вони почали розглядатися у профільних парламентських комітетах.

Український бізнес готовий вести діалог із владою, адже розуміє, що якщо реформи негайно не будуть проведені, інвестицій в економіку України не буде. Якщо не буде фундаментальних змін, самі українці остаточно втратять віру в країну. Разом із тим, бізнесова спільнота глибоко переконана, що ця важлива стратегічна для розвитку України Програма має бути покладена в основу Програми діяльності нового уряду.
Федерація роботодавців України вкотре наголошує, що власники та керівники українських підприємств щоденно долають безліч труднощів, але утримують ситуацію в економіці під контролем, роблять все можливе для збереження робочих місць.

Роботодавці вимагають від Президента України, народних депутатів в найкоротший строк здійснити реальні кроки для повного перезавантаження уряду.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 лютого 2016
Мінагропроду вдалося здешевити логістику зерна
Міністерство аграрної політики та продовольства України в новому складі змогло врегулювати проблему високої ціни на логістику зерна, зазначив під час...
28 січня 2016
Дефіцит бюджету складає -3% ВВП — НБУ
Національний банк Україна (НБУ)збільшив прогноз дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до $2,5 млрд -3% ВВП. Про це повідомляє УНН. Прогноз...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...