Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
З 1 січня 2024 року стартував другий етап земельної реформи, що передбачає дозвіл на покупку земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами. Про це повідомляє AgroPolit.com.
Згідно з законодавством, купувати українську землю отримали право лише ті компанії, учасниками яких є виключно громадяни України. Також учасниками ринку землі виступають територіальні громади та держава
Щодо купівлі землі юридичними особами, на неї розповсюджується обмеження: одна компанія не зможе претендувати на придбання ділянки, площа якої більша за 10 тис. га.
Розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, планують проводити в безготівковій формі.
Продаж державних і комунальних сільськогосподарських земель, як і продаж ділянок іноземцям, залишиться під забороною. Слід зазначити, що ринок землі сільськогосподарського призначення в Україні запрацював з 1 липня 2021 року з моменту набрання чинності закону України від 31 березня 2020 року № 552-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».
Детальніше про ринок землі читайте в матеріалі «Два роки ринку землі в Україні – досягнення та провали і як його змінила війна».
Нагадаємо, що раніше Гетманцев описав схеми, які використовують експортери для торгівлі чорним зерном. Україна у 2023 році поставила історичний рекорд з врожайності.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!