Багатомісячна блокада кордону польськими перевізниками починає впливати на українських солдатів
Блокада кордону з Польщею

Блокування кордону польськими перевізниками, розлюченими через те, що Євросоюз призупинив дію системи дозволів для їхніх українських колег, призвело до проблем із військовими поставками. Про це повідомляє The New York Times.

Багатомісячна блокада кордону польськими перевізниками починає впливати на українських солдатів у замерзлих окопах, які захищаються від невпинних російських нападів, що робить і без того запеклі бої ще більш складними.

Один український військовий, який воює на сході України, повідомив виданню, що його підрозділ все ще чекає на доставку двох приладів нічного бачення, необхідних для того, щоб солдати безпечно проходили шлях до бойових позицій.

За його словами, обладнання затримали на кордоні, де польські перевізники з 6 листопада заблокували основні пункти пропуску, спричинивши багатокілометрові черги.

Польські перевізники скаржаться на конкуренцію з боку українських водіїв, на яких не поширюються ті ж правила щодо робочого часу та оплати праці, що на водіїв з Європейського Союзу.

Поляки також стверджують, що до них несправедливо ставляться українські митники, які змушують чекати. Польські перевізники вимагають від Європейського Союзу відновити дозвільну систему для українських водіїв.

Експерти стверджують, що дрібні суперечки щодо правил експорту вийшли з-під контролю, а за наявності сильного політичного керівництва в Європі всі проблеми можна було б виправити. За словами аналітиків, економічні проблеми, які відчувають польські та інші водії вантажівок, потребують цільової допомоги.

Щоб заблокувати кордони країни, під час повномасштабного вторгнення їм потрібно повністю відірватися від реальності, і тим самим вони також умивають руки в крові людей, які чекають необхідної допомоги», – сказав військовий, який попросив зберігати його анонімність.

Як писав AgroPolit.com, представники українського бізнесу юридичним шляхом хочуть розблокувати польський кордон. Також Україна може відновити економіку, завдяки держпідтримці переробної промисловості.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

8 грудня 2023
Представники українського бізнесу юридичним шляхом хочуть розблокувати польський кордон
Представники українського бізнесу від імені Асоціації міжнародних перевізників України подали скарги в Польщі до органів влади, що керують...
7 грудня 2023
Блокада польського кордону: експорт продовольства з України у грудні впав на 30%
Поставки продовольства автомобільним транспортом з України скоротилися на 30,6% за перші чотири дні грудня через труднощі на кордоні з Польщею,...
7 грудня 2023
Блокада польського кордону стала корисною для українських сироварів
В Україні обсяг виробництва сиру почав перевищувати показники довоєнного часу, але коли вдасться розблокувати польський кордон, вітчизняні сировари...

Вибір редакції

9 квітня 2025
Артем Гудков: До серпня 2025 року хочемо запустити перший пілотний український агровиробничий кластер в Танзанії
Ринок Африки – стратегічна перспектива для українського агросектору та агрокомпаній, які хочуть масштабувати свій бізнес та посилитися...
20 червня 2025
Агросектор в очікуванні нового врожаю: що буде з експортом і цінами на зернові?
Що бдуе з цінами на зернові (пшениця, кукурудза, соя, ріпак, кукурудза) урожаю 2025 року? Розповів у блозі на AgroPolit.com співвласник,...
19 червня 2025
Експортна стратегія України 2030 року: як не втратити аграрні ринки?
Генрі КіссінджерХто контролює нафту, той контролює держави; хто контролює продовольство, той контролює людей! Уряд готує нову «Експортну...