Протестувальники заявляють, що хочуть повернутися до дозволів, які регулювали транспортні питання
Протести в Польщі

Польські перевізники пообіцяли припинити свій протест, якщо правила, що регулюють перевезення в межах Європейського Союзу, повернуться до довоєнних стандартів. Про це повідомляє RMF24.

Протестувальники заявляють, що хочуть повернутися до дозволів, які регулювали транспортні питання між перевізниками. Нинішні правила означають, що компанії з України транспортують вантажі в межах ЄС набагато дешевше, ніж польські.

За словами протестувальників, якщо не повернути відповідні обмеження, наступного року деякі польські компанії можуть перестати існувати. Водіям дозволено протестувати до лютого. Пропозиції щодо вирішення проблеми польських перевізників представила Асоціація роботодавців Польщі транспорту та логістики, а також Асоціація міжнародних автомобільних перевізників.

Ідея компромісу базується на припущенні, що зміни будуть швидко прийняті Сеймом –  ще до формування уряду, який зможе отримати вотум довіри. Мова йде про депутатський законопроєкт, який  закріпить за польськими перевізниками щонайменше половину транспортних послуг у рамках товарообміну з Україною.

Якщо компанія, яка експортує або імпортує товари з України, порушить це правило і надасть більше замовлень перевізникам з України, їй загрожуватиме штраф у розмірі тридцяти відсотків річного доходу компанії.

За словами авторів такої пропозиції, зміни потрібні якомога швидше, оскільки наслідки протесту перевізників і блокування кордону впливають на значну частину польської економіки. Протестувальники визнають, що економіка Польщі страждає і це проблема не лише перевізників, а й меблевої, харчової та багатьох інших галузей, які базують свою діяльність на експорті в Україну.

Законопроєкт зобов'яже польських експортерів та імпортерів забезпечити польським автоперевізникам не менше 50% частки транспортної роботи в товарообміні з Україною.

Як писав Польща закликає Україну виконати вимоги протестувальників. Також Україна приєдналася до експортної програми ЄС.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 листопада 2023
Протест на кордоні: Польща закликає Україну виконати вимоги протестувальників
Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик виклав у листі до віце-прем'єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова пропозиції Варшави,...
26 листопада 2023
Експорт агропродукції з України продовжує падати через протест польських водіїв
Перевезення продовольства автомобільним транспортом з України скоротилися на 5,2% за перші 20 днів листопада через труднощі на кордоні з Польщею,...
23 листопада 2023
Протести перевізників в Польщі: страйкарі заблокували ще один пункт пропуску на кордоні з Україною
Зранку 23 листопада протестувальники в Польщі заблокували рух вантажівок через пропускний пункт Медика – Шегині. Про це повідомили у Державній...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...