Російський вплив помітили і при аналогічних заходах у Словаччині
Протести в Польщі

Польські перевізники, які заблокували пункти пропуску на польсько-українському кордоні, що вимагають «справедливої ​​конкуренції», взаємодіють із особами, які мають зв'язок із рф. Про це йдеться у розслідуванні видання Guildhall.

Російський вплив помітили і при аналогічних заходах у Словаччині. Офіційним організатором блокування кордону Польщі з Україною виступає польський громадянин Рафал Меклер.

Він є представником осередку проросійської партії «Конфедерація» у Люблінському воєводстві, що має тісні зв'язки з рф. Зокрема лідер партії Януш Корвін-Мікке виступав із закликами про визнання окупації Криму і сам відвідував анексований півострів у 2015 році, де зустрічався з керівником російської окупаційної адміністрації Криму аксьоновим.

«Конфедерація» пов'язана з іншою польською правою організацією «Всепольська молодь», яка має давні зв'язки з Російським імперським рухом, серед іншого, який займався вербуванням терористів для угруповань «ДНР» та «ЛНР».

Лідер списку «Конфедерації» під час виборчої кампанії у Польський Сейм 2023 Зіомовіт Пшебітковський — колишній лідер руху «Всепольська молодь».

«Конфедерація» та «Всепольська молодь» проводять спільні заходи. Поточна акція на польсько-українському кордоні не перший епізод участі польських перевізників у кампаніях, які мають ознаки російського впливу.

Після початку повномасштабної війни рф проти України Rafał Mekler Transport та ціла низка інших польських компаній, учасників поточних протестів, неодноразово проводили акції з вимогами скасування антиросійських санкцій.

Політичний вплив на заходи в Польщі заслуговує на окрему увагу. 16 листопада на польському пункті пропуску «Корчова» відбулася зустріч організаторів акції із співзасновником згаданої вище, пов'язаної з рф партії «Конфедерація» та лідером «Конфедерації польської корони» Гжегожем Брауном.

Як писав AgroPolit.com, влада Словаччини не допустить блокади українського кордону так, як це відбулося в Угорщині та Польщі. Також Україна через страйк польських перевізників втратить $400 млн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 листопада 2023
Блокада кордону: українська сторона готує нові переговори з Польщею та ЄС
Українська сторона сподівається провести переговори з Польщею та Єврокомісією цього тижня, оскільки тисячі вантажівок стоять у чергах на кордоні...
20 листопада 2023
Сири з Польщі можуть витіснити українсьсу продукцію 
Експерти стверджують, що на українському ринку сиру вітчизняні сировари незабаром зіштовхнуться із зростанням конкуренції з боку польської...
17 листопада 2023
Страйкарі в Польщі відповіли, за яких умов готові завершити блокаду кордону
Польські перевізники розповіли при виконанні яких умов готові відмовитися від блокади кордону з Україною, яка триває з 6 листопада. Про це повідомляє...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...