Після нововведень ще більше зерна з України проходило б транзитом через Польщу
Потяг в дорозі

Міністри сільського господарства Литви та Польщі провели зустріч, темою якої стала співпраця в питанні транзиту українського зерна. Про це повідомляє польське видання RMF FM.

Узгоджений після попередніх переговорів план передбачає, що Литва візьме на себе частину контролю якості зерна з України, тобто фітосанітарних перевірок. Мова йде про агропродукцію, що проходить через Польщу транзитом. Ці інспекції відбуватимуться в литовських портах.

Лише після узгодження деталей з литовською стороною в плані переговори міністрів сільського господарства Польщі та України на цю тему.  Після нововведень ще більше зерна з України проходило б транзитом через Польщу. 

Зараз це приблизно 270 тис. т. на місяць. Міністерство сільського господарства гарантує, що весь цей запас йде в інші країни. Тим часом щомісячний експорт із Польщі становить приблизно 1,3 млн т.

Слід зазначити, що раніше міністр сільського господарства Роберт Телус наголосив, що  Польща не погодиться на запровадження системи ліцензування зерна з України.

Ми встановлюємо пломбу в Польщі, контролюємо проїзд через нашу країну, а Литва хоче проводити фітосанітарні перевірки і має на це право» – сказав Роберт Телус.

Як писав AgroPolit.com, британський флот не буде захищати зернові кораблі України. Також на відновлення агросектору Кабмін залучив $500 млн.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

7 жовтня 2023
Українські військові здатні захистити кораблі з зерном – Наталія Гуменюк
Сили оборони здатні захищати кораблі від загроз рф, про що свідчать проходження морським коридором вже декількох суден з …
7 жовтня 2023
Зернові суперечки між Україною і країнами ЄС вдасться вирішити за кілька тижнів – аграрний міністр
Деякі європейські країни погодили план ліцензування агропродукції, запропонований Україною, але для повного вирішення …
4 жовтня 2023
Незважаючи на падіння українського агроекспорту, зерно у світі подешевшало найбільше за 14 років
Незважаючи на війну в Україні і ескалацію у Чорному морі пшениця на світових ринках подешевшала найбільше за 14 років. Про …

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …