Блокування податкових накладних в останні місяці досягло коефіцієнту 0,8%
Блокування податкових накладних

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що повне вирішення проблеми блокування податкових накладних легального бізнесу неможливе. Про це він сказав в інтерв’ю Forbes.

«Я не вважаю, що ці питання взагалі можна закрити. Їх можна зменшити, над чим ми працюємо. Зміни до постанови №1165 з незрозумілих причин вже два тижні лежать на погодженні в Міністерстві фінансів. Мінфін намагається уникнути можливих помилок, що можуть призвести до відкриття схем шахрайства з ПДВ, однак це не привід для блокування позитивних і опрацьованих змін», – заявив Данило Гетманцев.

Він підкреслив, що блокування податкових накладних в останні місяці досягло коефіцієнту 0,8%, якщо порівнювати з загальною кількістю зареєстрованих податкових накладних.

Голова комітету повідомив, що зменшення відповідного показника очікується по результатам серпня, оскільки підготовлені зміни до постанови Кабінету міністрів України №1165, мета яких – вдвічі зменшити цей відсоток.

Він підкреслив, що саме через зміни у постанову зараз в Україні намагаються вирішити проблему з блокуванням податкових накладних і вони будуть вже третіми. Данило Гетманцев сподівається, що коефіцієнт блокування зможуть зменшити до показника у 0,2%.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики визнав, що в Україні не вдасться повністю уникнути проблеми блокування податкових накладних.

«Ми ніколи не прийдемо до того, що серед заблокованих буде 100% шахраїв, адже деякі білі операції в силу специфіки за зовнішніми ознаками можуть бути схожі на фіктивні. Але блокування це ж не вирок. Це просто необхідність подати документи для розблокування. Так, це певне навантаження на бухгалтера, але, на мій погляд, це допустимі втрати, коли ми говоримо про фінансування армії у війну», – зазначив Данило Гетманцев.

Слід зазначити, що відповідно до результатів опитувань представників бізнесу, блокування податкових накладних вони вважають найбільшою проблемою при взаємодії з владними органами.

Останні опитування показують, що на відповідну проблему скаржаться опитані керівники 44,1% підприємств. Слід зазначити, що в квітні показник невдоволених був ще більшим – 47,7%. Незважаючи на його зниження, ця проблема продовжує залишатися однією з основних для представників бізнесу.

Відповідне дослідження проведено Advanter Group, метою якого є оцінка стану та потреб середнього та малого бізнесу в умовах розв’язаної рф повномасштабної війни. На другому місті в опитуванні (16,5%) є стурбованість бізнесу щодо затримок з логістикою на українському кордоні, тобто черги на митниці.

Як писав AgroPolit.com, електронний земельний нотаріат потрібен Україні. Також для українського бізнесу оновили порядок розблокування податкових накладних

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 березня 2024
Втрати від блокади кордону досягли 6,5 млрд грн – Гетманцев
Через блокування польськими аграріями кордону бюджет України у березні 2024 року недоотримає митних платежів на 6,5 млрд грн. Про це розповів голова...
21 листопада 2023
Блокування податкових накладних: Кабмін змінив правила
Кабмін затвердив поправки у порядку реєстрації податкових накладних і у механізмі блокування таких накладних. Відповідна постанова №1154 від 7...
5 вересня 2023
Митники і податківці почали працювати разом, щоб запобігти несплаті ПДВ підприємцями
Аналітична робота Держмитниці з Державною податковою службою дозволила за декілька днів виявити велику кількість випадків заниження вартості...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...