Аграрії можуть створювати організації водокористувачів для спільного керування меліоративними системами.
Перша меліоративна мережа

В Україні зареєстрували першу меліоративну мережу в якості об’єкту Державного земельного кадастру. Про це розповів радник міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов.

«Реєстрація меліоративних мереж в Державному земельному кадастрі дозволяє юридично встановити їхнє місце розташування та склад, а також право власності на них. Це необхідно для залучення інвестицій в їх відновлення та розбудову. Досі існування меліоративної мережі підтверджувалось лише радянськими проєктами, а встановлені нові труби рахувалися як такі, що були придбані, але не зрозуміло куди поділися» – сказав Михайло Соколов.

Відповідні землевпорядні роботи провели за замовленням ОВК з Одещини. До Державного земельного кадастру внесли інформацію про об’єкти інфраструктури меліоративної мережі, дані про ділянки землі, на яких розташовані об’єкти і про землю, що відноситься до території обслуговування мережі.

Михайло Соколов підкреслив, що такий підхід повинен запобігти розкраданню меліоративних мереж, статус яких раніше не був закріплений юридично, а отже неможливо було довести факт розкрадання. Нове законодавство дає можливість аграріям створювати організації водокористувачів для спільного керування меліоративними системами.

Як писав AgroPolit.com, знищення росіянами Каховської ГЕС зупинить меліорацію на три роки. Також Україна отримує 36 млн грн на модернізацію зрошувальних систем.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

11 червня 2023
Законопроєкт про меліоративні системи ухвалили в першому читанні
У Верховній Раді ухвалили в першому читанні проєкт закону щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...