Зниження обсягів можна спостерігати у всіх категоріях молочної продукції, майже без виключень
Виробництво молока в Україні

У квітні Україна експортувала 6,55 тис. т молочних продуктів, знизивши об’єми на 27%, порівняно з березнем. Про це повідомив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка.

Експерти зазначають, що зниження обсягів можна спостерігати у всіх категоріях, майже без виключень. Вершків незгущених експортували 1,66 тис. т. Цей показник на 33% поступається даним березня. Згущених вершків експортували на 40% менше – 988 т.

В обсязі 200 т за кордон продали коагульованого молока, вершків, йогурту та кефіру. У цьому сегменті скорочення досягло 17%.

Також експортували

  • 1,03 тис. т молочної сироватки – скорочення 17%,
  • 808 т вершкової олії – скорочення 4%,
  • 824 т морозива – зростання на 2%,
  • 515 т сирів усіх видів – скорочення на третину.

Експерти пояснюють стрімке зменшення показників блокадою українського імпорту до ЄС, ускладненням транзитного руху через східноєвропейські країни, пасивним попитом у світі.

Незважаючи на те, що деякі заборони вже знято, проте вони дуже негативно вплинули на зовнішньоекономічну ситуацію в галузі. Востаннє такі обсяги експорту спостерігалися рік тому, перед тим, як Європарламент підтримав припинення дії ввізного мита на українську агропродукцію», — зазначив Максим Гопка.

Як писав AgroPolit.com, в Україні стало більше сухого молока і сироватки. Також в Україні стрімко дорожчають молочні продукти.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 травня 2023
Експорт напівтвердого українського сиру за місяць впав на 38%
В Україні помітно збільшилась пропозиція сирів, але попит зріс несуттєво і сироварам доводиться стимулювати продажі акціями. Про це повідомляє...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...