Законопроєкт розширює перелік суб’єктів, які мають право на видачу електронних аграрних розписок
Електронна аграрна розписка визнається самостійним предметом обігу

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9266 «Про електронні аграрні розписки», який повинен запровадити додатковий фінансовий інструмент для кредитування аграрного виробництва. Про це повідомляє AgroPolit.com.

В Мінагро підкреслили, що відсутність доступних кредитів є значним обмежуючим фактором для розвитку українського аграрного потенціалу. Новий документ пропонує врегулювання електронних аграрних розписок, в якості неемісійних цінних паперів в електронній формі.

Законопроєкт не вимагає скасування закону «Про аграрні розписки», запроваджуючи новий інструмент кредитування, який має діяти поряд з паперовими розписками.

Положення законопроєкту:

  • Електронна аграрна розписка визнається самостійним предметом обігу, що діє на ринках капіталу, і може виступати джерелом прибутку та об'єктом купівлі-продажу.
  • Законопроєкт розширює перелік суб’єктів, які мають право на видачу електронних аграрних розписок, завдяки сільськогосподарським кооперативам.
  • Документ спрощує та здешевлює порядок видачі, припинення та обігу електронної аграрної розписки, якщо порівнювати його з традиційними паперовими розписками.

Як писав AgroPolit.com, перебої з зерновим експортом впливають на курс долара. Також експортно-кредитне агентство отримало державні гарантії.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

1 лютого 2024
Електронні розписки потрібні аграрному ринку
Агропродовольчому ринку України потрібні нові фінансові інструменти, зокрема — електронні розписки, а отже прийняття …
31 січня 2024
В Україні планують ввести електронні розписки для аграріїв
В Україні працюють над запровадженням системи електронних аграрних розписок для аграріїв, щоб зменшити вартість процедури. …
2 травня 2023
Доступні кредити 5-7-9: аграрії в Україні отримали вже 14 млн грн
Згідно з квітневими даними, в Україні більше п’яти тисяч аграрних господарств встигли скористатися програмами кредитування, …

Вибір редакції

2596
2 0
10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих …
4406
1 0
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде …
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани …