Визнати спадщини відумерлою можуть органи місцевого самоврядування
Земельна ділянка, яка залишилася від спадкодавця переходить ОТГ

У власність об'єднаної територіальної громади переходять всі земельні ділянки, що знаходяться у складі відумерлої спадщини. Про це пише AgroPolit.com, посилаючись на блог Марини Гаранжі, заступниці начальника відділу безоплатної правової допомоги  Охтирського місцевого центру з надання БВПД.

Земельна ділянка, яка залишилася від спадкодавця і не переходить до спадкоємця, відповідно до Цивільного кодекс України, визначається відумерлою спадщиною.

Орган місцевого самоврядування, який діє за місцезнаходженням земельної ділянки, зобов’язаний подати заяву до суду про визнання її відумерлою спадщиною, якщо на таку нерухомість відсутні спадкоємці за заповітом, їх за законом усунуто від спадкування, або вони добровільно відмовляються від спадщини.

Вступити у спадщину у мирний час спадкоємиць має протягом шести місяців. Під час війни цей строк збільшили до 10 місяців. Слід підкреслити, що якщо у момент відкриття спадщини на земельній ділянці знаходиться рухоме майно зі складу спадщини, воно теж може перейти до територіальної громади за рішенням суду.

Визнати спадщини відумерлою можуть органи місцевого самоврядування. Якщо до спадщини належать земельні ділянки, відповідні функції покладаються на кредитора спадкодавця.

Як писав AgroPolit.com, у січні рекордно сповільнився ринок землі в Україні. Також Безоплатна приватизація землі в Україна повертається.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...