Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Представники України, Єврокомісії та Румунії будуть спільно працювати над збільшенням показників агроекспорту дунайських портів. Про це повідомляє Міністерство відновлення.
За словами експертів, дунайські порти – це стабільний альтернативний шлях для агроекспорту. Порти Усть-Дунайськ, Рені, Ізмаїл за рік війни збільшили вантажопотік в три рази.
Завдяки дунайському припортовому кластеру вдалося експортувати 17 млн т вантажів. Лише через вказані порти продовжується імпорт необхідних для України товарів. Домовленостей про спільну роботу щодо вдосконалення експортних потужностей через канали річки Дунай вдалося досягти на тристоронній зустрічі Україна – Єврокомісія – Румунія.
Однією з тем стало питання спільного вимірювання глибин річки Дунай, що пов’язано з експлуатаційним днопоглиблюванням, нещодавно здійсненим українською стороною. Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Юрій Васьков зазначив, що в даний час експлуатаційне днопоглиблення на Дунаї не проводиться.
Також сторони обговорили можливості вдосконалення навігації. Зокрема, Україна та Румунія будуть працювати над знаходженням нових шляхів для лоцманського проведення суден. Сторони погодилися, що це збільшить кількість судозаходів у дунайські порти.
Як писав AgroPolit.com, на Кілійському суднобудівному заводі почали будувати флот барж для Українського дунайського пароплавства. Також стали відомі результати перших рибних аукціонів на вилов риби у річках Дунай та Дністер на базі Прозорро.Продажі
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!