Фермерів прифронтових територій пропонують звільнити від єдиного податку
Фермерів прифронтових територій пропонують звільнити від єдиного податку

Всеукраїнський конгрес фермерів (ВКФ) звернувся з ініціативою до Кабміну надати податкову пільгу фермерам, які працюють на територіях, на яких ведуться, або велись бойові (звільнити дії від сплати єдиного податку). Про це сказано у повідомленні ВКФ.

Таке звернення стало результатом ініціативи фермерів Новгород-Сіверської громади, які межують з країною-агресором, звернулись до конгресу з проханням відстояти інтереси фермерів прифронтових територій на загальнонаціональному рівні.

Фермери Чернігівщини нарікають на те, що їхні поля або заміновані, або там розташовані військові укріплення. Уже майже рік люди не можуть повноцінно користуватися своїми ділянками, але земельний податок їм нараховують. 

 

Велика кількість територій господарств заміновані, під’їзні шляхи зірвані або перекопані. Провести посівну компанію в деяких господарствах взагалі неможливо. З боку держави ми позбавлені будь-якої допомоги: банки не надають кредити,  ДПС нараховує податок за землю, орендну плату за землі державної та комунальної власності, мінімальне податкове зобов’язання теж нарахували за 2022 рік», – зазначив директор фермерського господарства Шевкопляс Сергій.

Після набрання чинності змін, внесених до ПКУ Законом України від № 2120, підприємства поля, яких опинились в зоні бойових дій, на окупованих територіях чи мають фортифікаційні споруди звільняються від сплати земельного податку. Але уже майже рік Уряд не може затвердити перелік відповідних територій, а це, як роз’яснює Державна податкова служба, є ключовою умовою для пільгового оподаткування. 

Таким чином аграрії, які знаходяться на прифронтових територіях, протягом року позбавлені можливості скористатись своїм законним правом не сплачувати відповідні податки, що є неприпустимим  під час війни», – сказано у зверненні.

Ускладнюється ситуація тим, що фермери також не можуть скористатись пільговими кредитами та державною програмою підтримки аграріїв (виплати в розмірі  3100 грн за гектар землі) через те, що знаходяться в червоній зоні (50 км від лінії фронту).

Нагадаємо, що ФАО оголосила тендер на закупівлю насіння для фермерів. Паралельно в парламент пропонують агробізнес взагалі позбавити подакових пільг.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 січня 2023
Озвучено, які податки входять у мінімальне податкове зобов’язання користувачів земельних ділянок у 2023 році
Починаючи з 2023 року власники паїв або користувачі земельних ділянок будуть платити мінімальне податкове  зобов’язання (МПЗ) за свій пай....
12 січня 2022
У 2022 році в Україні почнуть діяти три закони про податки
У поточному році в Україні стануть чинними три закони про оподаткування. Про це ідеться у матеріалі на АgroРolit.com. ...
31 грудня 2021
Хто не сплачуватиме податки на землю з 1 січня 2022 року
Відповідно до закону 5600 про мінімальне податкове навантаження, з 1 січня 2022 року власників паїв зобов’яжуть сплачувати податки на земельні...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...