В Україні створили реєстр виробників біометану
В Україні створили реєстр виробників біометану

В Україні створили реєстр виробників біометану, який формуватиме унікальні ідентифікаційні номери гарантій походження біометану за європейською практикою функціонування подібних реєстрів. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначається, даний реєстр призначений для реєстрації поданого до газотранспортної або газорозподільної системи обсягу біометану, формування гарантій походження біометану, їх передачі, розподілу або анулювання та надання сертифікатів походження біометану.

Завдяки цьому механізму у майбутньому компанії зможуть зареєструвати своє виробництво й отримати гарантії походження біометану. Таким чином, буде підтверджено, що певний обсяг біометану, поданого до газотранспортної або газорозподільної системи, вироблено саме з біомаси.

«Розвиток біоенергетики є надзвичайно важливим та перспективним як для забезпечення енергетичної безпеки держави, так і для подальшого розвитку підприємств агропромислового комплексу. Важливо, щоб компанії та інші учасники процесу почали тестувати реєстр у своїй діяльності», – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Він наголосив, що створення реєстру біометану у шестимісячний термін, передбачений постановою КМУ №823 від 23 липня 2022 року, підтверджує готовність держави, попри війну, діяти відповідно до зобов’язань, які були взяті перед бізнесом. Це важливий знак на підтвердження готовності України до співпраці та залучення інвестицій.

Віталій Головня зазначив, що створення цього реєстру є лише першим кроком. Відповідно до Директиви ЄС №2018/2001 гарантії походження біометану, видані у країнах, що не є членами ЄС підлягають визнанню в ЄС, за умови підписання відповідних міжнародних договорів про взаємне визнання реєстрів. Тож це повинно стати наступним завдання для розробників реєстру – забезпечити його визнання в Європі.

Створення умов для розвитку такого внутрішнього ринку біопалива і повинне стати кінцевою метою нашої роботи в цьому напрямку. Для цього повинні бути створені технічні, регуляторні та фіскальні передумови. Мінагрополітики готове всебічно підтримувати цю роботу», – підкреслив він.

Біометан розглядається Україною та Євросоюзом як важливий засіб зменшення залежності від імпортного газу, забезпечення декарбонізації економіки, підвищення конкурентоспроможності промисловості.

Нагадаємо, що Сольський розповів, як Україні стати активним учасником біометанового буму.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 січня 2023
Сольський розповів, як Україні стати активним учасником біометанового буму
Україна разом з іншими європейськими країнами розглядає високу економічну перспективу використання біологічних ресурсів, оцінює їх та визначає для...
29 грудня 2022
На Вінничині у 2023 році запустять біогазовий завод
Державний банк Укргазбанк за декілька днів організував та випустив документарний акредитив на закупку обладнання біогазового заводу від світового...
13 жовтня 2022
До кінця року в Україні запрацюють 2 біометанові заводи
До кінця 2022 року в Україні введуть в експлуатацію  перші два біометанові заводи – на Чернігівщині потужністю до 3 млн куб. м палива на...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...