На Київщині створюють першу у світі ІТ-пасіку
На Київщині створюють першу у світі ІТ-пасіку

На Київщині українсько-польський стартап AmoHive працює над створенням першої у світі ІТ-пасіки. Про це пише seeds.org.ua.

Як повідомляється, наразі IT смарт-вулики українсько-польського виробництва AmoHive встановлюють бджолярі у всьому світі. Але саме постійно діюча пасіка, де проводитимуться навчання для дітей та школярів за досить незвичним та новим напрямком – «Інформатика та бджільництво», з’явиться вперше у Україні, розповів один із засновників стартапу AmoHive Ігор Курдін.

За його словами, ІТ-пасіки від AmoHive створюють нові робочі місця у високотехнологічних сферах, таких як DataScience, обробка та дослідження великих даних у бджільництві, запиленні, агросекторі.

Створення смарт-вуликів потребує як програмістів, так і розробників електроніки, як творчих бджолярів, так і науковців.

Використання нових переваг у сучасному агробізнесі, отримання додатково синергії як для людей так і для країни у цілому – це гарантія нашої конкурентоспроможності на світовому ринку. Простіше кажучи, поєднання традицій, винахідливості та ІТ – це шанс для України», – говорить Ігор Курдін.

Автоматизовані IТ-вулики українсько-польських розробників AmoHive отримали визнання на European Bee Award за те, що  кардинально змінюють майбутнє світового бджільництва.

Повідомляється, що українсько-польський стартап AmoHive розробив рішення допомоги вченим, які досліджують хвороби бджіл та наслідки їхнього невдалого зимування, а також створюють нові корми та ліки для комах. У команді інженерів, бджолярів та IT-спеціалістів AmoHive створили розумне рішення, обладнане сенсорами, які передають інформацію про стан вулика всередині та ззовні.

Тепер дослідження можуть проводитись швидше, точніше та детальніше. Тестування нового продукту реалізується одночасно у кількох країнах світу за різних кліматичних умов, тому що  дані у такому випадку є вірогідні, порівнювальні та релятивні.

У планах команди AmoHive продовжувати збільшувати рівень автоматизації. Як повідомляється, можна сконструювати рухомі елементи конструкції вулика так, щоб вони могли змінювати параметри та мікроклімат у вулику відповідно до команд з серверу, що генеруються штучним інтелектом.

В ідеалі, кожен вулик мав би таку собі «чорну крапку» – спеціалізований сенсорний мікрочіп, пояснили розробники. Автоматизація і мікроелектроніка значно знижує поріг входу до бджільництва, що зробить цей напрям масовим у світовому масштабі. Такий максимально автоматизований та керований штучним інтелектом смарт-вулик міг би інсталюватися на подвір’ї приватного будинку.

Нагадаємо, що експорт українського меду може скоротитись на 70%.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 жовтня 2022
Бджолярам, які втратили пасіку через війну, нададуть матеріальну допомогу
Бджолярі, які втратили пасіку через війну та бджолярі, які служать у ЗСУ, можуть отримати допомогу у відновленні пасіки, або матеріальну підтримку...
29 серпня 2022
Українські пасічники вибороли 7 медалей на світовому конгресі у Стамбулі
Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі «Апімондія» у Стамбулі й вибороли сім медалей. Про це повідомляє Голос...
10 листопада 2021
Мінагрополітики спрямує бджолярам 240 млн грн держпідтримки
Мінагрополітики спрямує дотацію за наявні бджолосім’ї в обсязі 240 млн грн 39 754 отримувачам, з них 39 599 фізичним особам за наявні 2 176,9...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...