Чайківський назвав умови для транзиту українського зерна через білорусь
Чайківський назвав умови для транзиту українського зерна через білорусь

Сьогодні ні політичного, так і з економічного погляду транзит Українського зерна через територію Білорусі неможливий. Про це заявив народний депутат України, секретар комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, повідомляє Latifundist.com.

 

«Насправді нам дуже важко вірити словам чиновника білоруського МЗС, який запевняє керівників ООН у тому, що для транзиту українського зерна через білорусь жодних перешкод немає. А за якийсь час ми чуємо про пересування територією цієї країни російської військової техніки... Про який транзит можна говорити в цій ситуації?», — сказав Іван Чайківський.

Він наголосив, що заяви білоруської сторони націлені не стільки на сприяння експорту українського зерна, скільки на пом'якшення міжнародних економічних санкцій, накладених на країну за допомогу рф.

Невипадково і влітку, коли олександр лукашенко вперше заявив генсеку ООН про готовність до транзиту українського зерна, і зараз паралельно звучать прохання до ООН про зняття з білорусі заборони на експорт добрив», — додав Чайківський.

Також він не виключає, що в майбутньому білорусь знову стане стратегічним партнером України, як до війни, коли торговельний оборот між нашими країнами перевищував $6 млрд.

Але спочатку у білорусі має змінитись влада, а країна має обрати демократичний шлях розвитку», — констатує експерт.

Щодо безпосередньо транзиту українського зерна через білорусь, то, за словами Чайківського,  зараз це абсолютно  нежиттєздатна ідея.

Занадто високі ризики. В умовах, коли на території білорусі концентруються російські війська і не виключено вторгнення в Україну з її території, ніхто не дасть гарантій безпеки вантажу. Неминучими є проблеми з його страхуванням та інші технічні складності», — сказав він. 

Фактично, наголосив Іван Чайковський, єдиний реальний варіант — організація міжнародного сухопутного коридору на кшталт морського, що також малоймовірно, враховуючи обмежену пропускну спроможність білоруських залізниць.

Нагадаємо, що в ООН повідомили, що білорусь погоджується надати можливості для транзиту українських зернових через свою територію для експорту з литовських портів. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 травня 2023
Фермери в ЄС не повинні боятися Україну
Під час підготовки до вступу в Європейський Союз, Україна має розробити власну модель аграрного ринку, щоб працювати в Європі, не заважаючи фермерам...
11 березня 2023
Судновласники можуть отримати держгарантії по «зерновому коридору» з компенсаціями до 20 млрд грн
Надання держгарантій у сфері компенсування морським перевізникам шкоди від війни захистить учасників «зернового коридору», а також...
11 грудня 2022
Українське зерно транспортуватимуть через білорусь до литовських портів – ООН
В ООН повідомили, що білорусь погоджується надати можливості для транзиту українських зернових через свою територію для експорту з литовських портів....

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...