Фермерам в Україні не вистачає економічної освіти
Фермерам в Україні не вистачає економічної освіти

Українським фермерам часто не вистачає економічної освіти для оцінки ризиків і доцільності ведення тих чи інших видів господарства, тому є необхідність розширити можливості для його отримання. Про це повідомляє заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

"Фермери щороку витрачають останні гроші на засоби захисту рослин, добрива, ще на щось, абсолютно підраховуючи, чи потрібно це робити, чи потрібно вносити туди стільки добрив, як від цього залежить врожайність, змінюється вона взагалі, скільки вони витрачають на гектар. Хто цим займається серед малих і середніх підприємців? Не вміють вони цього робити. У США фермери повинні мало не сертифікат від Чиказької біржі отримувати. У нас щось подібне було б теж не погано для фермерів мати, тому що якісь то елементарні економічні знання у нас дуже часто абсолютно відсутні ", - сказала Твона.

За її словами, що недолік економічної освіти стримує розвиток органічного виробництва в Україні.

Коли говориш, у вас тут така земля, такі умови, переходите на органічне виробництво, у відповідь чуєш" так ну, яке там ". А чому" яке там "? Ти вважав, ти дивився, за якою ціною ти можеш продати таку ж продукцію, тільки органічну? ", - розповіла Трофімцева.

Разом з тим, вона зазначила, що розвитку органічного виробництва також не сприяє відсутність в законодавчій базі всіх необхідних підзаконних актів, які необхідно прийняти Кабінету міністрів і Мінагропроду.

Нагадаємо, Продовольча і сільськогосподарська організації ООН (FAO) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) фінансують освітні програми для фермерів в Україні, які присвячені питанням ґрунтознавства, технологій виробництва різних видів культур, специфіку механізації в умовах невеликого фермерського господарства, а також економічним і маркетинговим аспектам агробізнесу.

УНІАН

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...