Озвучено, які 2 законопроєкти покращать вихід експортерів продукції тваринного походження на зовнішні ринки  
Озвучено, які 2 законопроєкти покращать вихід експортерів продукції тваринного походження на зовнішні ринки  

Через відсутність законодавчого механізму отримання міжнародних експортних сертифікатів, українські експортери тваринної продукції мають обмежений вихід на зовнішні ринки. На прийняття чекають два законопроєкти, які створять новий механізм видачі міжнародних сертифікатів –  №8150 та №8145. Про це ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

Як зазначається, наразі головним арбітром у видачі експортних сертифікатів є Держпродспоживслужба, а виписати новий механізм видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти мало б Мінагрополітики.

«У цьому році було щонайменше дві спроби вирішити дану проблему. Однак обидві були безрезультатними – їх «зарубали» лобісти збереження старого порядку. Ідеться про внесення відповідних змін у другому читанні до двох законопроектів: 4568 – Про матеріали і предмети, що контактують з харчовою продукцією, 4558 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами», – ідеться у матеріалі.

Як зазначив голова правління Ліги виробників харчових продуктів Геннадій Кузнецо, найкращим виходом може бути  прийняття нещодавно зареєстрований у парламенті законопроект №8150 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення вимог законодавства про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин».

На сторінці 37, говорить Кузнецов,  міститься оновлена версія статті 60 (Умови, які застосовуються до вантажів з харчовими продуктами, що експортуються) Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

На думку Геннадія Кузнецова, якщо депутати приймуть законопроект 8150, то є шанс, що ми почнемо працювати в цивілізованих умовах і в питаннях забезпечення державою експорту харчових продуктів.

Наступний документ, який вирішую цю проблему – законопроект 8145. Схоже, що депутати прихильно ставляться теж збираються допомогти вирішити це питання.

Треба віддати належне членам аграрного комітету, які на одному з останніх своїх засідань погодились зареєструвати окремий проект. В результаті 21 жовтня 2022 року у парламенті з’явився проект закону № 8145 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сферах забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини та благополуччя тварин, а також державного контролю у зазначених сферах». У наших експортерів харчових продуктів тваринного походження з’явилась надія, що третя спроба буде таки вдала, і процедура отримання відповідних сертифікатів в Україні нарешті таки буде врегульована», – сказав співрозмовник АgroРolit.com в уряді. 

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що у Мінагрополітики ініціювали зміни до законодавства про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 листопада 2022
Росія знищила 6 млн голів української худоби – Зеленський  
Рашисти знищили в Україні за час військової агресії 6 млн голів худоби. Таку статистик озвучив президент України Володимир Зеленський, виступаючи на...
13 листопада 2022
Через російську агресію збитки тваринницьких ферм склали близько 2 млрд грн – Мінагрополітики
Збитки від загибелі тварин та пошкодження й руйнування тваринницьких ферм чрез російську агресію склали 2 млрд гривень. Про це в ефірі...
10 листопада 2022
У Раді очікує на прийняття 4 євроінтеграційні закони для агросектору – перелік і дати
У Верховній Раді України чекають на прийняття (один – на підписі у Президента) чотири важливі законопроекти, на виконання угоди з ЄС, які є...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...