Український експорт у країни ЄС перевищив довоєнний рівень — Качка
Український експорт у країни ЄС перевищив довоєнний рівень — Качка

За підсумками серпня 2022 року український експорт у країни Європейського Союзу майже досяг довоєнного рівня. А за результатами І-ІІІ кварталу навіть перевищить відповідні довоєнні показники. Про це повідомив заступник міністра економіки — Торговий представник України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону, про це повідомляє Урядовий портал.

«На сьогодні торгівля між Україною і Європейським Союзом фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС склав 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали 2022 року ми експортували до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року», — зазначив Тарас Качка.

Торговельній активності українських експортерів сприяла ціла низка кроків, здійснених країнами ЄС та Урядом України. Зокрема, скасування квот та мит Європейським Союзом спростило експорт аграрної продукції. Надзвичайно сприяли пожвавленню торгівлі «лінії солідарності», започатковані Єврокомісією для України, та посилення спроможності митної інфраструктури.

За його словами, з 1 жовтня запрацює «митний безвіз», тобто набудуть чинності для України Конвенція про процедуру спільного транзиту та Конвенція про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Що дозволить вантажам ще швидше проходити кордони між Україною та країнами ЄС.

Водночас, за словами Тараса Качки, в цілому рівень українського експорту, в порівнянні з довоєнним, скоротився майже вполовину.

Якщо у січні-лютому Україна експортувала щомісячно на рівні 6 млрд доларів і більше, то зараз ми виходимо на рівень 3,4 млрд доларів – приблизно такий буде результат по вересню», — зазначив заступник міністра.

Найбільше скоротився експорт до держав Північної Африки та Азії. І зараз він відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів. Також повністю припинена торгівля з російською федерацією та республікою білорусь.

Український бізнес достатньо свідомо на практиці застосовував розрив торгових відносин з російською федерацією. В перші тижні війни ми повністю заборонили імпорт з російської федерації як відповідь на агресію. А зараз для того, щоб посилити санкційний тиск та водночас забезпечити правові підстави для українських компаній, що мали контрактні зобов'язання, ми також запровадили заборону на експорт. Тобто це досить чітка позиція – що українські компанії вільні від виконання своїх зобов'язань за контрактами з суб'єктами російської федерації», — зазначив Тарас Качка.

Нагадаємо, що з українських портів експортовано 5,3 млн т агропродукції.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

22 січня 2024
Україна готова до дебатів з країнами ЄС щодо ризиків від агроекспорту – Тарас Качка
Українська сторона очікує на продовження торгового безвізу з ЄС та готова обговорити торговельні потоки з країнами Євросоюзу. Про це заявив заступник...
7 жовтня 2022
Україна просить ЄС продовжити експорт агропродукції на кілька років – Корнієнко
Україна веде діалог з ЄС для продовження пільгового режиму експорту для української агропродукції ще на кілька років. Про це повідомив заступник...
4 жовтня 2022
Україна наростила експорт агропродукції до 7 млн т у вересні
У вересні Україна відправила на експорт 6,927 млн т агропродукції, що на 2,4 млн т більше показників серпня цього року. Об'єм експорту майже...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...