Україна суттєво наростила експорт агропродукції у вересні – Мінагрополітики
Україна суттєво наростила експорт агропродукції у вересні – Мінагрополітики

Завдяки ініціативі зернового коридору обсяги української агропродукції, які фактично перетинають кордон України, нарощуються: за перші 18 днів вересня з країни виїхало майже удвічі більше зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки, ніж за перших 15 днів серпня – 3,9 млн тонн. Зокрема, завдяки роботі зернового коридору у серпні було вивезено 1,7 млн тонн агропродукції, а з 1 по 19 вересня – 2,2 млн тонн. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Загалом, за період війни, до країн-покупців уже направлено 16,4 млн тонн с/г продукції.

У вересні лідерами за поставками залишається кукурудза – 1,3 млн тонн, що на 478 тис. тонн більше, а ніж за перших 15 днів серпня. Загалом кількість кукурудзи, яка виїхала з України за період війни, становить майже 7 млн тонн.

Також на 600 тис. тонн більше за цей самий період у порівнянні з минулим місяцем відвантажено пшениці – понад 1 млн тонн. Всього за 6,5 місяців пшениці відправлено 2,5 млн тонн.

Схожа ситуація спостерігається і з обсягами соняшникової олії, насіння ріпаку та соєвих бобів. Їх за 18 днів вересня поїхало удвічі більше, ніж за половину серпня. Соняшникової олії – 365 тис. тонн, ріпаку – 577 тис. тонн, соєвих бобів – 125 тис. тонн.

У понад 1,5 разу збільшилася поставка ячменю – з 74 тис. тонн до 189 тис. тонн. Насіння соняшнику випереджають серпневі дані на 13%, у вересні його відправлено 108 тис. тонн.

Незначна відмінність спостерігається у відвантаженнях олії соєвої, її за межі країни виїхало за цей самий період лише на 2,5 тис. тонн більше ніж у серпні – 16,5 тис.тонн.

Збільшився на 102 тис. тонн вересневий показник обсягів шротів, до країн-покупців їх направлено 271 тис. тонн.

Загальна картина обсягу агропродукції, який фактично перетнув кордон України у відсотках за першу половину вересня, така: 32% посідає кукурудза, 25,81% – пшениця, 9,31% – соняшникової олії, 2,76% – насіння соняшнику, 14,74% – ріпаку, 6,92% – шроти, ячмінь – 4,82%, соєві боби – 3,19%, соєва олія – 0,42%.

Вивезення с/г продукції у розрізі його транспортування за перші два тижні вересня таке: портами відправлено 2,9 млн тонн, залізницею – 622 тис. тонн, автомобілем – 379 тис. тонн, поромом – 18,2 тис. тонн.

Нагадаємо, що у рамках «зернової ініціативи» – з моменту виходу першого судна з українським продовольством 1 серпня – уже експортовано 3,9 млн тонн агропродукції.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 грудня 2022
Україна експортувала продукції на $4 млрд у листопаді – інфографіка
Не дивлячись на непевність з «зерновим коридором» і обстріли енергетичної інфраструктури експорт у листопаді лишився на такому ж рівні,...
3 жовтня 2022
Україна відкрила новий ринок експорту товарів тваринного походження до Туреччини
Україна відкрила у вересні у Туреччині новий ринок для експорту продукції українського виробництва, а саме переробленого тваринного білка (не...
27 вересня 2022
Eкспорт з України до країн Євросоюзу зріс 6% під час війни
ЄС остаточно став основним торговельним партнером України, а експорт до ЄС зріс. Про це завила  заступниця голови Комітету з питань економічного...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...