22 тис. фермерів можуть отримати допомогу для обробітку землі та утримання корів – Мінагрополітики
22 тис. фермерів можуть отримати допомогу для обробітку землі та утримання корів – Мінагрополітики

22 тисячі фермерів можуть отримати фінансову допомогу для обробітку сільгоспземель та утримання корів через програму підтримки, на яку слід зареєструватися у державному аграрному реєстрі (ДАР). Про це, з посиланням на заступника міністра аграрної політики та продовольства України Маркіяна Дмитрасевича, повідомляє Мінагрополітики.

За умовою програми, фінансування надається фермерам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь. Йдеться про допомогу в 3100 грн за один гектар, але не більше 372 тис. грн. А також 5300 грн за корову фермерам, які утримують від 3 до 100 тварин, але не більше 530 тис. грн.

«Прийом заявок вже розпочато. Основна умова участі в програмі – це реєстрація в державному аграрному реєстрі, який працює вже близько місяця. ДАР підтягує інформацію по ідентифікованих тваринах, а також дані з реєстру речових прав на земельні ділянки із державного земельного кадастру для того, щоб ми могли визначати: чи відповідає фермер тим критеріям, які встановлені програмою, чи ні», – пояснив заступник міністра.

За його словами, програма розрахована на близько як 10 000 виробників сільськогосподарської продукції та 1200 фермерів, які утримують корів, із загальним охопленням у 32 тисячі тварини.

Маркіян Дмитрасевич закликав аграріїв реєструватися у ДАРі, зауваживши, що програма може мати своє продовження або розширення і єдиний спосіб отримати доступ до такої допомоги – це бути у ДАРі. «Для тих фермерів, які подадуть заявки у вересні, ми вже чекаємо у жовтні виплати», – підкреслив Маркіян Дмитрасевич.

Довідково:

Розроблена програма підтримки відповідає найкращим європейським практикам, зокрема поширеному у ЄС механізму виробничих грантів (Production Grant Scheme, PSG).

Подати заявку на участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці. Останній термін подачі заявок – 15 листопада 2022 року.

Перелік затверджених до виплати заявок формуватиметься на щомісячній основі, відтак перші виплати надійдуть фермерам вже наприкінці жовтня. Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) є відповідальним за опрацювання заявок по Програмі та прийняття рішень по ним. Рішення про надання підтримки прийматиметься прозоро та відповідно до найкращих європейських практик.

Нагадаємо, що Державному аграрному реєстрі триває прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн (50 млн євро). Програма фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 серпня 2023
Порятунок корів під ворожим вогнем: фермер з Харківщини розповів про евакуацію тварин в умовах війни
Після початку війни «Базаліївський колос» з Харківщини зупинився, і частину корів господарства довелося випустити, а іншу вивозити під...
20 вересня 2022
Озвучено вартість 1 га землі в Україні за минулий тиждень
Протягом тижня з 12 по 18 вересня в Україні продали 458 земельних ділянок площею 1 154 га. Про це свідчать аналітичні дані оновленої...
5 вересня 2022
Малі агровиробники можуть звернутися за фінансовою допомогою у ДАР – Мінагрополітики
У Державному аграрному реєстрі триває прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн (50 млн...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...