Перевізники створили петицію щодо вирівнювання вагових норм зчепок-контейнеровозів та тягачів-контейнеровозів
Перевізники створили петицію щодо вирівнювання вагових норм зчепок-контейнеровозів та тягачів-контейнеровозів

Команда Zernovoz.ua закликала спільноту вантажних автоперевізників підтримати петицію №22/158204-еп з вимогою вирівняти вагові норми зчепок-контейнеровозів у відповідності до вагових норм тягачів-контейнеровозів у сфері діяльності контейнерних перевезень. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Зазначається, що в Україні набула чинності Постанова Кабінету міністрів України від 9 лютого 2022 р. № 105, якою внесено зміни до Правил дорожнього руху. Зокрема, до п. 22.5 стосовно допустимих габаритно-вагових параметрів транспортних засобів.

Як повідомляється, згідно з новою редакцією рух транспортних засобів та їх составів на автомобільних дорогах державного значення допускається у разі, коли їх параметри не перевищують, зокрема, для автопоїздів (двовісних або трьохвісних автомобілів з двовісним або трьохвісним причепом) (контейнеровоз) 40 тонн.

Тобто зникло розмежування вагових норм на автопоїзди і автопоїзди-контейнеровози (стара редакція передбачала: автопоїзди – 40 тонн, автопоїзди-контейнеровози – 44/46 тонн). Тепер ці дві групи автопоїздів мають однакову граничну вагову норму в 40 тонн. В той же час, автопоїзд-контейнеровоз (навіть з граничною масою 44 тонни) не перевищує допустимі норми навантаження на одну вісь і не загрожує руйнуванням дорожнього полотна.

Як ідеться у повідомленні, фактично, зараз перевізники і вантажовідправники повинні будуть зменшувати навантаження цього виду автопоїздів на 4 т, щоб дотриматись норм ГВК і, як наслідок, нести додаткові витрати, що робить такий вид перевезень нерентабельним.

Попри це, перевезення автопоїздами-контейнеровозами мають зростаючу популярність серед гравців ринку, що стимулює інвестиції саме в цей сегмент вантажного автомобільного транспорту. При поточній редакції ПДР постає питання не про рентабельність таких інвестицій, а про їх доцільність як таких.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України підтримав постанову щодо лібералізації перевезень великогабаритних і великовагових вантажів, яким зокрема впроваджують європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 серпня 2021
Президент підписав закон про підвищення штрафів за порушення габаритно-вагових вимог
Президент Володимир Зеленський підписав закон № 1582-ІХ про запровадження адмінвідповідальності за порушення у сфері...
13 травня 2021
Система автоматичного габаритно-вагового контролю готова до експлуатації, – Мінінфраструктури
Міністерство інфраструктури продовжує реформування системи габаритно-вагового контролю за вантажівками задля збереження доріг від руйнування. Відтак,...
30 листопада 2020
Укрзалізниця удосконалила технологію контейнерних перевезень
Укрзалізниця вдосконалила технологію організації контейнерних поїздів для задоволення потреб усіх учасників перевізного процесу та розширила...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...