У Чорному морі відновлено роботу трьох українських портів – Мінінфраструктури
У Чорному морі відновлено роботу трьох українських портів – Мінінфраструктури

Відсьогодні у Чорному морі відновили роботу порти «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний». Про це Військово-Морські сили Збройних сил України повідомляють у Фейсбуці.

Як повідомляється, вихід і захід суден до морських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який супроводжуватиме корабель лідирування.

У повідомленні зазначається, що передувала цьому клопітка робота й спеціалістів-гідрографів. Аби досягти кінцевої мети, в тісному тандемі працюють фахівці Центру навігації, гідрографії та гідрометеорології ВМС ЗС України та філії державної установи «Одеський район Держгідрографії».

«Сьогодні ми проводимо сумісну роботу щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства в одному з портів Одещини. Перш за все − це роботи, які визначають безпечні шляхи для руху суден, які перевозитимуть українське зерно», − розповідає начальник філії державної установи «Одеський район Держгідрографії» Ігор Тимчук.

Як зазначається, військові та цивільні спеціалісти ретельно проводять пошук підводних об’єктів, встановлюють спеціальні засоби навігаційного обладнання, які допоможуть безпеці судноплавства.

Також тривають гідрографічні промірні роботи — визначення глибини, підхідних каналів та рекомендованих шляхів.

Співпраця з «Одеським районом Держгідрографії» триває не один рік, але нині, з початком відкритої агресії рф, вона лише зміцнилася. У нашій роботі все просто і складно одночасно. Але головним була, є і буде − безпека судноплавства. Цим нині й займаємося», − зазначив начальник Центру навігації, гідрографії та гідрометеорології ВМС ЗС України капітан 1 рангу Роман Гончаренко.

Довідково: Одеський район Держгідрографії є ​​філією державної установи «Держгідрографія». Завданням філії є надання гідрографічних і навігаційних послуг для забезпечення безпеки мореплавства в морському регіоні та на внутрішніх водних шляхах у зоні її відповідальності.

Нагадаємо, що у Стамбулі розпочав роботу координаційний центр, який контролюватиме «зернові коридори» з українських портів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 липня 2022
У Стамбулі розпочав роботу координаційний центр, який контролюватиме «зернові коридори» з українських портів
У Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр для проведення моніторингу «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт...
26 липня 2022
ₚосія тримає вздовж узбережжя Криму напоготові «Калібри» біля маршруту експорту зерна – ЗСУ
ₚосія тримає в акваторії Чорного моря два ракетоносних  із «Калібрами», і це  загрожує виконанню домовленостей щодо...
24 липня 2022
Україна готуватиме порти до експорту зерна, не дивлячись на обстріл Одеського порту – Мінінфраструктури
Не дивлячись на те, що росія обстріляла Одеський порт менш як за добу після підписання угоди про розблокування українських портів, Україна...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...