У Стамбулі підписали угоду про експорт українського зерна із заблокованих портів на 120 днів
У Стамбулі підписали угоду про експорт українського зерна із заблокованих портів на 120 днів

У Стамбулі, під час чотирьохсторонньої зустрічі, підписано угоду строком на 120 днів про розблокування українських портів для вивезення продовольства. Про це повідомляє «Українська правда».

Як зазначається, документ має назву «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів».

Як повідомляється, при цьому Україна не підписувала жодних документів із Росією.

Також ініціатива, підписана представниками Туреччини, ООН та України, має бути затверджена Кабміном та оприлюднена у повному обсязі.

Аналогічний документ окремо підписали представники Туреччини, ООН та Росії.

З українського боку документ підписав міністр Інфраструктури Олександр Кубраков. З Російської сторони Ініціативу підписав міністр оборони Росії Сергій Шойгу.

Угода передбачає, що контроль за портами "Одеса", "Чорноморськ" і "Южний" повністю залишається за українською стороною. 

Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.

Документ не передбачає послаблення санкцій стосовно росії. А також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.

Також у Стамбулі під егідою ООН буде створено Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійдуть представники України, Росії, Туреччини і ООН. Цей центр буде здійснювати загальний нагляд за дотриманням Ініціативи.

Ним буде створено інспекційні групи.

Повідомляється, що усі торговельні судна, які беруть участь у цій Ініціативі, будуть підлягати інспекції, яку проводить інспекційна група в гаванях, визначених Туреччиною, на вході/виході до/з Турецької протоки.

Згідно із домовленостями, уся діяльність в українських територіальних водах здійснюватиметься під владою та відповідальністю України.

При цьому жодні військові кораблі, літаки, безпілотні літальні апарати (БПЛА) не можуть наближатися до морського гуманітарного коридору ближче, ніж на відстань, узгоджену СКЦ.

Договір діятиме 120 днів із дати підписання і буде автоматично продовжений, якщо ні одна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.

Нагадаємо, що Україна не підписує жодних документів з росією під час чотиристоронньої зустрічі представників України, Туреччини, ООН та росії.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 липня 2022
ₚосія тримає вздовж узбережжя Криму напоготові «Калібри» біля маршруту експорту зерна – ЗСУ
ₚосія тримає в акваторії Чорного моря два ракетоносних  із «Калібрами», і це  загрожує виконанню домовленостей щодо...
24 липня 2022
Для експорту українського зерна у трьох портах формуватимуть каравани – Мінінфраструктури  
Рух суден для експорту українського зерна морськими шляхами з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний»...
23 липня 2022
Чорноморський порт для експорту продовольства може запрацювати першим – Мінінфраструктури  
Після розблокування українських портів, про що вчора домовились делегації 3-х країн та ООН, першим може запрацювати Чорноморський порт. Перше судно...

Вибір редакції

25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...
1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...