Держпродспоживслужба роз'яснила основні вимоги щодо експорту риби 
Держпродспоживслужба роз'яснила основні вимоги щодо експорту риби 

Під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, яке відбулося 17 червня 2022 року, було заслухано інформацію згідно певних напрямків роботи Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, серед інших питань було наголошено на проблематиці експорту охолодженої риби та рибних продуктів. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

З огляду на те, що термін реалізації охолодженої риби в середньому становить 10 діб, а термін проведення лабораторних досліджень такої продукції складає 5 – 7 діб, експорт вказаних вантажів є проблематичним.

Зокрема, згідно з статтею 32 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон № 771) харчові продукти, які експортуються з України, повинні відповідати вимогам законодавства України про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, за винятком випадків, коли:

1. такі вимоги до харчових продуктів встановлені країною, до якої експортуються харчові продукти; або

2. такі вимоги до харчових продуктів встановлені у двосторонніх угодах України з країною, до якої експортуються харчові продукти.

Відповідно до статті 20 Закону № 771 оператори ринку відповідають за виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів у межах діяльності, яку вони здійснюють, та зобов’язані застосовувати постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування постійно діючих процедур, що базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках, осіб, які є відповідальними за ці процедури, під час виробництва та обігу харчових продуктів.

Згідно з Вимогами щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР), затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 жовтня 2012 року № 590, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 жовтня 2012 року за № 1704/22016 (із змінами), оператор ринку аналізує небезпечні фактори на всіх етапах технологічного процесу, на яких, незважаючи на впроваджені заходи з контролю, ризик перевищення небезпечних факторів допустимого рівня залишається значним (комбінація ймовірності виникнення та потенційного негативного впливу на здоров’я споживачів).

Враховуючи зазначене та результати аналізу небезпечних факторів на всіх етапах технологічного процесу, оператор ринку встановлює періодичність проведення лабораторних досліджень (випробувань) за показниками безпечності харчових продуктів.

Звертаємо увагу, що при видачі міжнародного сертифіката враховується інформація щодо результатів лабораторних досліджень (випробувань) проведених в рамках державного контролю.

Перелік таких досліджень, повинен відповідати вимогам країни імпортера.

Крім того, з метою підвищення обізнаності операторів ринку – виробників охолодженої рибної продукції, в разі виявлення їх зацікавленості, в проведенні зазначеного семінару/тренінгу просимо надсилати інформацію від операторів ринку – виробників риби та рибних продуктів, що експортують свою продукцію, щодо необхідності проведення такого заходу на адресу: info@dpss.gov.ua із зазначенням назви підприємства, адреси та контактних даних.

Нагадаємо, що раніше Україна розірвала угоду з росією про співпрацю в галузі рибного господарства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 липня 2022
Держпродспоживслужбу очолив Андрій Лордкіпанідзе
Кабмін призначив тимчасовим виконувачем обов’язків голови Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту...
2 травня 2022
Україна розірвала угоду з росією про співпрацю в галузі рибного господарства — Мінагрополітики
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в...
28 березня 2022
Держрибагентство закликає ввести санкції проти рибної галузі росії
Держрибагентством ініційовано звернення до низки міжнародних організацій з управління рибальством, які вже направлені від імені Міністерства аграрної...

Вибір редакції

25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...
1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...