В Україні змінилася структура посівних площ: більше засіяли ярої пшениці та сої
В Україні змінилася структура посівних площ: більше засіяли ярої пшениці та сої

В умовах воєнного стану українські аграрії завершили найважчу посівну кампанію за всю історію незалежності нашої держави: у 2021 році аграрії засіяли ярою пшеницею 42 тис. га, цього року – майже 200 тис. га. Також більше засіяли сої. Про це повідомляє пресслужба Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Як зазначається, пшениця важлива для продовольчої безпеки, по-друге, вона менш вибаглива культура з точки зору інтенсивності, матеріальних ресурсів.

Соя – культура, що невибаглива до мінеральних добрив. Хоча її площа посівів і залишилася на рівні попереднього року – близько 1 250 га (торік – 1300 га), але в цьогорічній структурі посівів її обсяги збільшилися, оскільки в цілому скоротилися посівні площі.

Загалом через війну вдалось засіяти лише три чверті орних земель України. Аграрії зіткнулись з нестачею палива, обстрілами, мінуванням території, проблемами з логістикою.

Саме тому успішне проведення весняно-польових робіт стало головним завданням для держави та українських аграріїв цього року. Так, у межах програми пільгових кредитів «5-7-9» для підтримки сільськогосподарських товаровиробників з метою проведення посівної банки видали 38,5 млрд грн. З них – 24 млрд грн за програмою державних портфельних гарантій.

За прогнозами Мінагрополітики в Україні має бути повне забезпечення внутрішнього споживання всіма ключовими с/г культурами на рівні 65 млн тонн зернових, зернобобових та олійних, у тому числі передбачається потенційний експорт в обсязі близько 30 млн.

Цього року відбулася певна реструктуризація змін із точки зору пріоритетності культур. На це вплинуло декілька факторів: собівартість витрат на гектар, можливість реалізації для внутрішніх потреб і те, яка врожайність продукції з гектара землі та її вартість за тонну.

Найбільша зміна в структурі посівів стосувалася пшениці, кукурудзи, соняшника і сої.

 

Площі посівів під соняшник скоротилися у порівнянні з минулим роком, але несуттєво і зберегли високий показник у 4 млн 700 тис. га.

Відбулося скорочення посівів кукурудзи: цього року 4 млн 600 тис. проти 5 млн 500 тис. га торік, що пов’язано насамперед з тим, що кукурудза дає велику врожайність і складніша в логістиці.

В умовах війни аграрії опинилися в надскладних умовах. Водночас українці, одночасно відстоюючи суверенітет і цілісність України, продовжують закладати гарантії продовольчої безпеки в нашій державі та в усьому світі. І зараз головними стали питання збору врожаю, його зберігання та подальшої реалізації в умовах військової агресії росії.

Нагадаємо, що світу загрожує глобальний дефіцит пшениці протягом трьох років через російську агресію.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 червня 2022
Площі під озимою пшеницею можуть скоротитись на 30% – Сольський  
На підконтрольній Україні території існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю. Про це в ексклюзивному...
17 червня 2022
Аграрії завершили посівну — Мінагрополітики
Станом на 16 червня, аграрії України завершили сівбу ярих культур: загалом засіяно 13,4 млн га, або 95% прогнозованих площ. Про це повідомляє...
5 червня 2022
Аграрії залучили 38,5 млрд грн для проведення посівної
Для проведення весняно-польових робіт у 2022 році аграрії України загалом залучили 38 млрд 507 млн грн. 31 травня було завершено прийом заявок за...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...