Україна на 100% забезпечена продовольством для внутрішніх потреб – Мінагрополітики
Україна на 100% забезпечена продовольством для внутрішніх потреб – Мінагрополітики

За даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в березні 2022 року прискорилося до 4,5 % з 1,6 % у лютому, 1,3 % – у січні та 0,6 % – у грудні. Найбільше зростання цін на продукти харчування відбулося ще торік – тоді це було пов’язано перш за все зі суттєвим стрибком цін на енергоносії. Про це заявив перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

«Найбільше зростання цін на продукти харчування відбулося ще торік – тоді це було пов’язано перш за все зі суттєвим стрибком цін на енергоносії. Певне підвищення цін у березні цього року зумовлене насамперед подорожчанням логістики, адже через воєнні дії було розірвано багато ланцюгів поставок. Наразі ціни на енергоресурси більш-менш стабільні. Логістичні ланцюги відновлені. Дефіциту сировини немає. Тому за відсутності інших форс-мажорних факторів і без впливу активної фази війни ми не вбачаємо підстав для зростання цін. Навпаки, на певні сезонні продукти вони знизяться», – запевнив Тарас Висоцький.

За даними Мінагрополітики, Україна наразі повністю забезпечена продовольством для внутрішніх потреб.

Минулий рік ми завершили рекордним показником урожаю зернових, зернобобових та олійних культур обсягом у 106 млн тонн.

Аграрії зібрали 86 млн тонн зернових та зернобобових культур та 22,6 млн тонн – олійних. У 2020 році в Україні було зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур з площі 24,1 млн га. Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 65,4 млн тонн з площі 15,3 млн га.

За даними Державної служби статистики України за 2021 рік індекс сільськогосподарської продукції, порівняно до відповідного періоду попереднього року склав 114,4%.

На кінець маркетингового року 2021/2022 Україна потенційно може вийти на залишки запасів: пшениці –5,6 млн тонн, кукурудзи – 6,7 млн тонн, гречки – 11 тис. тонн, проса – 48 тис. тонн, вівса – 176 тис. тонн, цукру – 520 тис. тонн.

Висоцький наголосив, що ми повністю забезпечені для своїх внутрішніх потреб молоком та молокопродуктами, зерновими, зернобобовими та олійними, яйцями, м’ясом та м’ясопродуктами.

Повідомляється, що у середньому в 2021 році країна за рахунок власного виробництва Україна задовольняла потребу внутрішнього ринку:

  • в молоці та молокопродуктах на 99,1 %;
  • м’ясі та м’ясопродуктах — на 110,1 %;
  • зерні – на 323,3 %;
  • яйцях — на 125 %;
  • плодах, ягодах і винограді — на 75,9 %;
  • овочах — 104,6 %;
  • олії — споживаємо 7% від загального виробництва.

Нагадаємо, що війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін, продовольчої інфляції та зниження доступу до продуктів харчування у країнах-імпортерах України та росії. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 травня 2022
Уряд затвердив план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану – Мінагрополітики
Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням затвердив план заходів із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану. Про це повідомляє...
29 квітня 2022
Україна має потенціал, щоб не допустити продовольчої кризи у світі, – Зеленський
Україна має достатній потенціал для стабілізації світового продовольчого ринку, але росія блокує українські порти та руйнує виробничу базу. Про...
28 квітня 2022
Мінагрополітики провело перевірку стану закладки польових дослідів кваліфікацій експертизи сортів рослин
27 квітня 2022 року відбувся візит до Житомирської філії Українського інституту експертизи сортів рослин у складі Директора Департаменту аграрного...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...