Аграріям розповіли, як проводитиметься гуманітарне розмінування полів — деталі
Аграріям розповіли, як проводитиметься гуманітарне розмінування полів — деталі

В Україні компанія Feodal, під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України у співпраці з ДСНС і ЗСУ, запустила проєкту Military.feodal.online, завдяки якому фермер може залишити заявку на гуманітарне розмінування, також аграріям вирішили надати аграріям більше інформації про те, як відбувається реалізація цього процесу, звідки беруть кошти і про що потрібно подбати фермерам. Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Для початку варто розповісти про те, що є різні види розмінування, зокрема гуманітарне, кінцевим етапом якого є передача землі користувачу з наданням відповідних гарантій безпеки і якості. Це те, що не дає оперативне або бойове розмінування», — пояснив голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга.

За його словами, сам процес розмінування теж відбувається по-різному. Однакові за обсягом ділянки сапери можуть очищати з різною швидкістю, що залежить від обставини з точки зору протимінної діяльності.

Якщо це мінне поле, то швидкість одна, якщо це ділянка, на якій відбулися бойові дії, але немає доказів, що там встановлене мінне поле, — швидкість інша. І спрогнозувати швидкість насправді важко», — пояснив фахівець.

За його словами, гуманітарне розмінування ділиться на декілька процесів:

  • спершу проводиться нетехнічне обстеження територій, за результатом якого формується мапа поля й описується ситуація;
  • за висновками цього обстеження приймається рішення щодо того, яким чином обстежувати, як очищувати і тд;
  • якщо за результатами нетехнічного обстеження не буде виявлено прямих або непрямих доказів, ділянка вважатиметься розблокованою і доступною для використання за призначенням.

Є території, звільнені після активних бойових дій, такі, як Київська і Чернігівська області, де потрібно проводити гуманітарне розмінування, але ця діяльність керується Національним органом протимінної діяльності, функції якого покладено на Міністерство оборони України», — пояснив фахівець.

Таким чином, за його словами, щоб розміновувати ту чи іншу ділянку Міноборони має надати дозвіл, бо вони знають напевно, чи варто наразі проводити розмінування чи потрібно почекати (якщо ще є загроза повернення бойових дій). 

Міноборони у взаємодії зі всіма операторами протимінної діяльності складає План гуманітарного розмінування звільнених територій на рік. В нашому листі ми першим пунктом просили внести зміни до нього і включити інші ділянки областей крім Луганської і Донецької, які були внесені до повномасштабного вторгнення», — додав Тимур Пістрюга.

Щодо вартості послуги, гуманітарне розмінування є досить коштовним і насправді потребує багато грошей. Тому, за словами фахівця, в першу чергу мова йде про кошти донорські, адже бюджетних коштів на розмінування на цей рік передбачено не було.

Але фермери і зацікавлені у розмінуванні своїх ділянок юридичні особи можуть сприяти іншим чином: в логістиці, розміщенні саперів, забезпеченні харчування.

Нагадаємо, що проєкт Military.feodal.online був запущений компанією Feodal, щоб допомогти фермерам у розмінуванні полів після бойових дій. 

Деталі щодо співпраці можна дізнатися за тел.: +38(098) 614-89-54 (Андрій Дем’янович, керівник і засновник компанії Feodal).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 лютого 2023
Розмінування земель – у Кабміні з’явиться спеціальна комісія
Уряд створить робочу групу, яка працюватиме над питанням розмінування українських земель. Про це повідомив під час чергового звернення президент...
13 лютого 2023
В Україні замінували орієнтовно 15% всіх сільськогосподарських угідь
За рік російської агресії замінованими в Україні замінували орієнтовно 15% всіх сільськогосподарських угідь. Про це свідчить аналітичні дані,...
7 вересня 2022
Розмінування сільськогосподарських земель коштуватиме Україні €2 млрд
  Забруднення земель сільгосппризначення оцінюється приблизно в 25 тис. кв. км. Щоденні витрати складатимуть €200 євро на день, загальна...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...