Аграріям розповіли, як проводитиметься гуманітарне розмінування полів — деталі
Аграріям розповіли, як проводитиметься гуманітарне розмінування полів — деталі

В Україні компанія Feodal, під егідою Міністерства аграрної політики та продовольства України у співпраці з ДСНС і ЗСУ, запустила проєкту Military.feodal.online, завдяки якому фермер може залишити заявку на гуманітарне розмінування, також аграріям вирішили надати аграріям більше інформації про те, як відбувається реалізація цього процесу, звідки беруть кошти і про що потрібно подбати фермерам. Про це повідомляє пресслужба компанії.

«Для початку варто розповісти про те, що є різні види розмінування, зокрема гуманітарне, кінцевим етапом якого є передача землі користувачу з наданням відповідних гарантій безпеки і якості. Це те, що не дає оперативне або бойове розмінування», — пояснив голова правління Асоціації саперів України Тимур Пістрюга.

За його словами, сам процес розмінування теж відбувається по-різному. Однакові за обсягом ділянки сапери можуть очищати з різною швидкістю, що залежить від обставини з точки зору протимінної діяльності.

Якщо це мінне поле, то швидкість одна, якщо це ділянка, на якій відбулися бойові дії, але немає доказів, що там встановлене мінне поле, — швидкість інша. І спрогнозувати швидкість насправді важко», — пояснив фахівець.

За його словами, гуманітарне розмінування ділиться на декілька процесів:

  • спершу проводиться нетехнічне обстеження територій, за результатом якого формується мапа поля й описується ситуація;
  • за висновками цього обстеження приймається рішення щодо того, яким чином обстежувати, як очищувати і тд;
  • якщо за результатами нетехнічного обстеження не буде виявлено прямих або непрямих доказів, ділянка вважатиметься розблокованою і доступною для використання за призначенням.

Є території, звільнені після активних бойових дій, такі, як Київська і Чернігівська області, де потрібно проводити гуманітарне розмінування, але ця діяльність керується Національним органом протимінної діяльності, функції якого покладено на Міністерство оборони України», — пояснив фахівець.

Таким чином, за його словами, щоб розміновувати ту чи іншу ділянку Міноборони має надати дозвіл, бо вони знають напевно, чи варто наразі проводити розмінування чи потрібно почекати (якщо ще є загроза повернення бойових дій). 

Міноборони у взаємодії зі всіма операторами протимінної діяльності складає План гуманітарного розмінування звільнених територій на рік. В нашому листі ми першим пунктом просили внести зміни до нього і включити інші ділянки областей крім Луганської і Донецької, які були внесені до повномасштабного вторгнення», — додав Тимур Пістрюга.

Щодо вартості послуги, гуманітарне розмінування є досить коштовним і насправді потребує багато грошей. Тому, за словами фахівця, в першу чергу мова йде про кошти донорські, адже бюджетних коштів на розмінування на цей рік передбачено не було.

Але фермери і зацікавлені у розмінуванні своїх ділянок юридичні особи можуть сприяти іншим чином: в логістиці, розміщенні саперів, забезпеченні харчування.

Нагадаємо, що проєкт Military.feodal.online був запущений компанією Feodal, щоб допомогти фермерам у розмінуванні полів після бойових дій. 

Деталі щодо співпраці можна дізнатися за тел.: +38(098) 614-89-54 (Андрій Дем’янович, керівник і засновник компанії Feodal).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 квітня 2022
На Київщині стартує перший етап гуманітарного розмінування полів
На Київщині розпочнеться перший етап гуманітарного розмінування полів в рамках проєкту компанії Feodal — Military.feodal.online. Про...
28 квітня 2022
Під час польових робіт на Київщині трактор підірвався на міні
У селі Маковище на Київщині вчора, 27 квітня, під час польових робіт підірвався трактор. Про це у Telegram повідомив радник міністра...
27 квітня 2022
Окупанти розбомбили елеватор у Криворізькому районі
Російські окупанти розбомбили елеватор у Криворізькому районі. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив голова Дніпропетровської обласної ради...

Вибір редакції

25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...
1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...