Падіння виробництва в агросекторі через війну сягнуло 40 – 70%, – Мінагрополітики
Падіння виробництва в агросекторі через війну сягнуло 40 – 70%, – Мінагрополітики

Сьогодні важко оцінити втрати агросектору України через війну, але їх відсоток є дуже значним. Про це італійському інтернет-виданню Аdnkronos розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, повідомляє пресслужба відомства.

Він зазначив, що за даними Держстату, спільно з сектором лісового господарства та рибництва минулого року становили 10,6 % ВВП.

«Відсоток втрат сьогодні дуже високий, і його важко підрахувати. Війна все ще триває, і збитки, на жаль, щодня збільшуються. Наразі ми оцінюємо, що посіви зменшаться на 20–30 % в порівнянні з минулим роком. Перешкоди, спричинені військовими діями, можуть призвести до зниження якості посівів та врожайності з гектара. За попередніми даними, близько 20–30 % площі орних земель можуть залишитися не засіяними. Точна цифра буде відома наприкінці травня, коли посівна кампанія завершиться», – повідомив міністр.

Микола Сольський зауважив, що багато фермерів фактично змінюють культуру посівів. Наприклад, ті, хто сіяв минулого року кукурудзу, у цьому році надають перевагу  соняшнику. У результаті урожай кукурудзи дещо зменшиться. Разом із тим, збільшилися посіви сої, ріпаку, ячменю і пшениці.

Падіння виробництва в цілому коливається від 40 до 70 % залежно від продукту та ситуації в кожному регіоні», – додав Микола Сольський.

Щодо експорту, то цього року Україна повинна була експортувати 20 млн тонн пшениці з торішнього врожаю на світові ринки, але зробити це складно, оскільки морські порти заблоковані. У середньому в місяць ми експортувати більше 5 млн тонн зернових, в березні – 1,4 млн тонн, серед них  200 тис.  тонн продовольчої пшениці.

Найближчим часом зберігається складність експорту, яка, очевидно, також позначиться на  країнах, в які мало бути спрямовано зерно», – додав міністр.

Микола Сольський зауважив суттєву активну допомогу Європейського Союзу Україні. 

Він додав, що основною допомогою є перегляд експортних квот і їх максимальне скорочення – це найважливіша підтримка, яку український аграрний бізнес очікує від країн ЄС. Сольський наголосив, що Україна  звернулась з проханням спростити умови транзиту, щоб мати можливість використовувати порти в Балтійському морі та румунські порти в Чорному морі.

Війна в Україні порушила ринковий баланс, тому треба бути готовими до того, що ціни на продовольство зростатимуть. Це триватиме, поки знову не відновиться нормальний баланс попиту і пропозиції. Сьогодні пропозиція на світових ринках зерна значно впала. І не виключено, що високі ціни на зернові зберігатимуться ще 3–5 років», – резюмував міністр.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 квітня 2022
Хімічний концерн BASF частково іде з ринку росії та білорусі
Німецький концерн BASF частково припиняє роботу на російському та білоруському ринках через агресію рф в Україні. Про це повідомляє...
26 квітня 2022
Виробництво пива в Україні скоротилося вдвічі
У першому кварталі 2022 року виробництво пива в Україні становило 51% до аналогічного періоду минулого року. Про...
19 квітня 2022
30% українських полів є непридатними для посівної через війну – ООН
В Україні понад 30% сільськогосподарських полів не використовуватимуть для посіву зернових через війну. Про це заявили в Управлінні ООН з...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...