Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, додавши борошно, горіхи, консерви
Уряд розширив перелік товарів критичного імпорту, додавши борошно, горіхи, консерви

Кабінет міністрів України додав ще 62 позиції до переліку товарів критичного імпорту, виключивши при цьому десять позицій. Відповідні зміни містить постанова №444 від 12 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зокрема, до переліку критичного імпорту потрапили плоди та горіхи, борошно з картоплі та зернових культур, крім пшениці або суміші пшениці та жита, насіння льону, шоколад, деякі консервовані овочі.

Крім цього, в перелік внесли вапняк, деякі види цементу, руди та концентрати молібденові випалені, оксиди та гідроксиди хрому, лаки, полірувальні засоби та мастики для догляду за дерев'яними меблями, талове масло, відходи та обрізи.

Відповідно до постанови, критичним імпортом також вважаються посуд та столові прилади та інші речі домашнього використання, вироби для упряжі тварин, деревна целюлоза, механічна деревина, папір, картон, раковини, умивальники, колби зі скла.

Уряд також вніс до переліку критичного імпорту друковані книги, книжки та брошури, плани та креслення для архітектурних, інженерних та низки інших цілей, які є оригіналами, виконаними від руки. Крім того, до переліку внесені поштові, гербові марки та інша друкована продукція, включаючи друковані репродукції та фотографії, а також обладнання для обробки паперу та картону.

Критичним імпортом також вважаються побутові та інші швейні машини, обладнання для обробки тютюну, електромеханічні побутові машини з електродвигуном, крім порохотягів, а також електронні далекоміри.

Водночас Кабмін вилучив зі списку прогумовані чи клейкі папір та картон, пакувальний матеріал, інші килими та інші текстильні покриття для підлоги, деякі фарби та лаки.

За даними НБУ, нині перелік товарів критичного імпорту покриває вже близько 88% всього імпорту в Україну у 2021 році. Водночас у Нацбанку поки що не закликають відмовлятися від нього, оскільки цей перелік містить ще й послуги, які складніше піддаються аналізу та обліку. 

Нагадаємо, що список товарів критичного імпорту постійно переглядається Урядом України для того, аби забезпечити вітчизняну промисловість устаткуванням та сировиною. В майбутньому його подальше розширення буде залежати від стабільності фінансової системи держави.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 грудня 2022
В Україні дорожчає борошно через відключення електроенергії – експерт
Минулого тижня більшість українських переробників підвищили ціни пропозиції на пшеничне борошно через аварійні відключення світла. Про це...
10 липня 2022
Уряд скасував критичний імпорт на товари
Кабінет міністрів України скасував критичний імпорт на товари. Про це у Телеграмі повідомив народний депутат, заступник голови парламентського...
12 квітня 2022
Перелік критичного імпорту буде змінюватися, — Мінекономіки
Список товарів критичного імпорту постійно переглядається Урядом України для того, аби забезпечити вітчизняну промисловість устаткуванням та...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...