ЄС виділить € 330 млн Україні для забезпечення продовольчої безпеки
ЄС виділить € 330 млн Україні для забезпечення продовольчої безпеки

Європейський Союз запускає Програму екстреної підтримки ЄС у розмірі 330 мільйонів євро, яка забезпечить доступ до основних товарів та послуг в Україні та захистить місцеве населення. Про це повідомляє HIS Markit.

Як повідомляється, Єврокомісія зобов’язалася вжити заходів для забезпечення ЄС внеску у забезпечення продовольчої безпеки в Україні та компенсації наслідків війни.

«Ми не дозволимо Україні залишатися на самоті перед російською агресією», — наголосив  Комісар ЄС із сільського господарства Януш Войцеховський, зазначивши, що «ключовим пріоритетом ЄС є забезпечення українців достатньою кількістю їжі, палива та води».

Він заявив, що продовольча безпека викликає серйозне занепокоєння в Україні, тому що «росія, схоже, навмисно завдає ударів по місцях зберігання харчових продуктів і знищує їх».

Очікується, що це спричинить ще більшу нестачу продовольства для українців, а також перебої з поставками, які стосуватимуться всього світу, особливо країни з низьким рівнем доходу, що залежать від імпорту.

Тому Єврокомісія зобов’язалася вжити заходів для забезпечення того, щоб ЄС — чистий експортер продовольства та великий виробник агропродовольчої продукції — міг зробити свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки в Україні.

Крім продовольчої допомоги, комісар пообіцяв допомогти країні з посадкою та вирощуванням зернових і олійних культур для забезпечення власних потреб у продовольчих товарах, а також для збереження експортного потенціалу українських виробників.

ЄС також зобов’язався сприяти продовольчій безпеці в інших частинах світу, таких як Північна Африка та Близький Схід, які значною мірою залежать від імпорту зернових, а також в Азії та країнах Африки на південь від Сахари, надаючи гуманітарну допомогу та допомогу з метою розвитку. Комісія додала, що продовжуватиме рішуче виступати проти будь-яких форм обмежень на експорт харчових продуктів та заборон на торгівлю всередині та за межами свого внутрішнього ринку.

Нагадаємо, що за рік світ чекає голод без українського зерна, олії та агропродукції. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 квітня 2022
Світові ціни на продовольчі товари зросли найбільше за останні 32 роки через війну в Україні – FAO
У світі ціни на продукти харчування сягнули найвищих показників за останні 32 роки через війну в Україні. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням...
9 квітня 2022
Закон про продовольчу безпеку в умовах воєнного стану: у Мінагро роз’яснили його застосування
4 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов...
29 березня 2022
Озвучено основні кроки уряду для підтримки аграріїв під час воєнного стану
Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України уряд прийняв низку важливих рішень для підтримки агропромислового комплексу....

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...