У російських ритейлерів почалися труднощі із закупівлею овочів
У російських ритейлерів почалися труднощі із закупівлею овочів

Торгові мережі в рф зіткнулися з нестачею овочів відкритого ґрунту та різким зростанням цін на них, насамперед на капусту та моркву. Про це пише «Комерсант» із посиланням на джерела на ринку.

За словами співрозмовників, насамперед проблема виникла з білокачанною капустою, особливо російського врожаю, також є складнощі з наявністю моркви та буряків.

З 1 по 27 березня ціни на капусту у постачальників зросли на 56%, на моркву — на 47%, на буряк — на 62%, каже співрозмовник у великій мережі.

За підрахунками видання на основі даних онлайн-вітрин, у Москві в низці великих мереж ціни на капусту з 17 по 25 березня зросли на 25-30%, до 89-130 руб. за 1 кг, на моркву — на 11-22%, до 49,9-59,5 руб. за 1 кг.

Два співрозмовники у роздрібних мережах зазначають, що починається традиційний сезон 1-1,5 місяця, коли місцеві торішні овочі закінчилися, а на ринок надходить імпорт.

З капустою є певний дефіцит, тому що російська цього року закінчилася раніше масового дозрівання молодої капусти в Узбекистані, Туреччині та Єгипті, що додатково позначається на динаміці цін», — пояснило джерело «Комерсанта» у великій мережі.

Співрозмовник видання у галузі вважає, що деякі сільгоспвиробники, що мають сховища, також можуть притримувати продажі, очікуючи більш високих цін. Великі мережі офіційно тему не коментують. Тільки у Metro запевнили, що не спостерігають складнощів із поставками овочів.

У Мінсільгоспі РФ заявили, що ризик нестачі овочів на внутрішньому ринку виключений.

За митними даними, з початку цього року по 20 березня імпорт картоплі до Росії зріс на 5%, моркви, ріпи та столових буряків — на 7,8%, а капусти — на 39,1% рік до року. Постачання з Єгипту, Китаю, Туреччини, Ізраїлю та Азербайджану стабільні, а до 30 вересня на овочі обнулено імпортне мито», — заявляють у Мінсільгоспі РФ. Там додали, що надходження на ринок овочів нового врожаю сприяє стабілізації цінової ситуації.

Нагадаємо, в росії починають регулювати ціни на хліб.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 квітня 2022
Президент доручив уряду фіналізувати припинення торгівлі з росією 
Президент України Володимир Зеленський дав доручення уряду формалізувати припинення товарообігу між Україною та росією. Про це повідомляє...
31 березня 2022
Озвучено 7 основних позицій можливого договору з росією про безпекові гарантії України
Після 3-х годинних перемовин України та росії у Стамбулі київська делегація передала Росії майбутній нарис договору про гарантії нашої безпеки....
29 березня 2022
В росії починають регулювати ціни на хліб
Росія запускає мораторій на підвищення цін на хліб через зростання вартості сировини і виділяє для цього 2,5 млрд рублів (25 млн доларів).  Про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...