МХП повідомляє про відстрочку виплати відсотків єврооблігацій
МХП повідомляє про відстрочку виплати відсотків єврооблігацій

Компанія МХП 18 березня  2022 року оголосила, що не планує виплачувати свій майбутній купон (відсотки) облігацій із річною ставкою 6,25% на суму $350 млн, який заплановано на 19 березня 2022 року та розглядає різні варіанти щодо його виплати. Агрохолдинг запевняє, що якнайшвидше звернеться до власників облігацій, щоб домовитися про взаємоприйнятне рішення з метою збереження міцності балансу для посівної кампанії. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Вчора деякі українські ЗМІ написали про дефолт МХП. Але справа наразі зовсім в іншому. 

З 24 лютого НБУ ввів обмеження валютного контролю, які забороняють транскордонні платежі за межі України, за винятком деяких обмежених винятків (наприклад, власних операцій українських банків та платежів уряду України). Транскордонні платежі, які не підпадають під винятки, можуть здійснюватися лише на підставі індивідуальних дозволів, які видаються НБУ на вимогу Кабінету Міністрів України, окремих міністерств або інших органів державної влади України. У постанові не йдеться про будь-які додаткові деталі щодо процедури (наприклад, терміни, документи, які необхідно подати тощо) для видачі таких індивідуальних дозволів. Наразі на практиці такі індивідуальні дозволи приватним юридичним особам не видаються. Тобто, і компанія МХП наразі не може провести виплату облігацій в валюті.

«Як організація, дотримуючись чітких принципів корпоративного управління, Рада Директорів вважає, що якнайкраще виконала всі обов’язки перед об’єднаними зацікавленими сторонами, зосередившись на подоланні гуманітарної кризи в Україні. Компанія є найбільшим виробником харчових продуктів, що досі працює в Україні, яка зазнає постійних військових атак з боку російських військ. Як Рада Директорів, ми єдині в нашій зосередженості на задоволенні потреб українського народу та наших клієнтів перед обличчям гуманітарної катастрофи, переорієнтуючи стратегію Компанії на умови війни.

З огляду на це, Компанії необхідно розглянути фінансові наслідки війни, і, як наслідок, найближчим часом вона звернеться до власників облігацій, щоб розпочати обговорення щодо пошуку шляхів підтримки всіх зацікавлених сторін у коротко- та середньостроковій перспективі, оптимізуючи ліквідність для підтримувати Компанію в довгостроковій перспективі.

Рада Директорів вважає, що існує колективна відповідальність за пошук справедливих рішень для проблем, які виникли внаслідок цієї кризи, з якою Європа не стикалася понад 80 років, і Рада буде підходити до цих обговорень у цьому дусі», — заявив Джон Річ, виконавчий Голова Ради Директорів Компанії МХП.

Окрім того, компанія наголосила на низці значних збоїв і проблем у своїй діяльності. Зокрема, це:

  • Виробництво та продажі. Хоча МХП продовжує комерційні продажі м’яса птиці в Україні, експортні продажі Компанії припинилися через закриття портів. Експортні поставки альтернативними маршрутами, у тому числі автомобільними, є дуже проблематичними через логістичні проблеми, спричинені пошкодженням інфраструктури шляхів. Крім того, через активні бойові дії в деяких регіонах країни були й продовжують бути суттєві порушення внутрішніх поставок продукції та її продаж. У результаті поточної ситуації для задоволення внутрішнього споживання виробничі потужності компанії працюють на нижчому, ніж завжди, рівні. Це призвело до зниження обсягів продажів, втрати доходів і збитків. Хоча передбачити розвиток війни неможливо, МХП планує докласти всіх зусиль, щоб якнайшвидше повернутися до повномасштабного виробництва. Компанія відчуває значні збої в ланцюжках поставок через логістичні проблеми, включаючи постачання вітамінів і мінералів для виробництва кормів, засобів для захисту рослин, дизельного палива та інших матеріалів.
  • Гуманітарна допомога. Компанія з початку війни надає гуманітарну допомогу (переважно через постачання продуктів харчування) населенню України (включаючи лікарені та дитячі будинки), незважаючи на логістичні проблеми в усіх регіонах України. Для підтримки своїх зусиль МХП працює безпосередньо або у співпраці з волонтерами. З початку вторгнення агрохолдинг вже роздав понад 6 тис. т продукції (м'ясо птиці та продукти з м’яса птиці) безкоштовно.
  • Знищені запаси та склади та обмежений доступ до складів на певних територіях. Станом на 18 березня 2022 року підприємства з виробництва м’яса птиці компанії не зазнали жодних фізичних пошкоджень внаслідок вторгнення. Хоча наразі МХП може продовжувати роботу на більшій частині свого земельного банку, близько 15 тис. га (близько 4% сукупного земельного банку) у Сумах та Київській області тимчасово недоступні, посівна кампанія МХП не може проводитися в цих регіонах за графіком. Окрім того, 12 березня 2022 року в результаті російського ракетного удару по орендованому складу в Київській області було знищено запас продукції птахівництва на суму $8,5 млн. Також, за оцінками МХП, близько $20 млн її продукції птахівництва знаходяться під загрозою через те, що вони розташовані на тимчасово недоступних територіях на півдні України та Київській області та до яких агрохолдинг має обмежений доступ.

Усі перераховані операційні збої продовжуватимуть впливати на фінансовий стан та результати діяльності МХП. Наприклад, компанія готується до посівної кампанії 2022 року, яка пов’язана з потребами в оборотному капіталі. Реалізація посівної кампанії матиме вирішальне значення для безперервності бізнесу. Очікується, що результат врожаю також сприятиме забезпеченню продовольчої безпеки як в Україні та на міжнародному рівні. Хоча за звичайних умов посівна кампанія переважно фінансується за рахунок оборотних коштів агрохолдингу, переважна більшість наявних засобів МХП недоступні (включаючи $154 млн) через обмеження ліквідності в українській банківській системі.

Нагадаємо, Зеленський доручив прискорити постачання товарів з-за кордону.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 квітня 2024
Антимонопольний комітет України дозволив Юрію Косюку придбати лондонську фірму KTL Ukraine
Компанія Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт» (MHP SE), яка є одним з найбільших агрохолдингів України вирішила опосередковано купити...
28 липня 2021
АМПУ планує розмістити єврооблігації, якщо не вдасться знизити відрахування дивідендів державі
АМПУ могла б розмістити єврооблігації, як це зробив Укравтодор. Про це заявив керівник ДП «Адміністрація морських портів України»...
23 січня 2020
Єврооблігації, які дозволили залучити €1,25 млрд – найбільш успішне розміщення в історії України, – Мушак
10-річні єврооблігації в євро під 4,375% річних, які дозволили залучити €1,25 млрд – це найбільш успішне розміщення єврооблігацій в...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...