Електронний чек чи QR-код для покупців замість паперового – рішення КМУ
Електронний чек чи QR-код для покупців замість паперового – рішення КМУ

Уряд дозволив підприємцям надавати покупцям електронні чеки замість друкованих. Це випливає із повідомлення Мінагрополітки.

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенко, від суб’єктів господарювання з окремих регіонів України надходить інформація щодо обмежених запасів стрічки для касових апаратів, що використовується для друку розрахункових документів.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми.

«З урахуванням воєнного стану в Україні у разі відсутності технічної можливості друку розрахункового документа суб’єктам господарювання можуть надсилати електронні розрахункові документи на вказаний ними абонентський номер чи адресу електронної пошти», — пояснив Лещенко.

Крім того, суб’єкт господарювання може відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій QR-код, що дає змогу здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, які в ньому містяться.

Можливе надання розрахункових документів і в інших формах. Основна умова – зазначені документи повинні містити всі обов’язкові реквізити.

Держпродспоживслужба з розумінням ставиться до особливих умов ведення господарської діяльності та разом із представниками соціально відповідального бізнесу працює над забезпеченням населення України продовольством. 

Нагадаємо, що в країні діє держгулювання цін на соціально важливі продукти, а Держпродспоживслужба приймає від громадян інформацію про спекуляції підприємців із цінами на ці продукти у магазинах.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...
25 липня 2022
Розблокування морських портів України для вивезення зерна – це пермога чи зрада?
Заступник директора Департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов розповів деталі угоди про експорт зерна, підписаної...
24 липня 2022
Зернове перемир’я: наслідки та основні питання до підписаного договору у Стамбулі
Угоду про розблокування українських портів для експорту зерна підписали в Стамбулі представники Туреччини, ООН та України. Аналогічне візування...