Електронний чек чи QR-код для покупців замість паперового – рішення КМУ
Електронний чек чи QR-код для покупців замість паперового – рішення КМУ

Уряд дозволив підприємцям надавати покупцям електронні чеки замість друкованих. Це випливає із повідомлення Мінагрополітки.

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенко, від суб’єктів господарювання з окремих регіонів України надходить інформація щодо обмежених запасів стрічки для касових апаратів, що використовується для друку розрахункових документів.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми.

«З урахуванням воєнного стану в Україні у разі відсутності технічної можливості друку розрахункового документа суб’єктам господарювання можуть надсилати електронні розрахункові документи на вказаний ними абонентський номер чи адресу електронної пошти», — пояснив Лещенко.

Крім того, суб’єкт господарювання може відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій QR-код, що дає змогу здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, які в ньому містяться.

Можливе надання розрахункових документів і в інших формах. Основна умова – зазначені документи повинні містити всі обов’язкові реквізити.

Держпродспоживслужба з розумінням ставиться до особливих умов ведення господарської діяльності та разом із представниками соціально відповідального бізнесу працює над забезпеченням населення України продовольством. 

Нагадаємо, що в країні діє держгулювання цін на соціально важливі продукти, а Держпродспоживслужба приймає від громадян інформацію про спекуляції підприємців із цінами на ці продукти у магазинах.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...