Митна служба блокувала партію імпортних калійних добрив в Україну
Митна служба блокувала партію імпортних калійних добрив в Україну

На митниці почали застосовувати до імпортованих калійних добрив інший код УКТЗЕД, що призупинило їх ввезення до України напередодні нового аграрного сезону. Про це розповів директор «Полвітагро-Україна» Дмитро Овчар у матеріалі «Наші гроші».

За його словами, попередні три роки фірма ввозила калійні міндобрива виробництва «Haifa Negev Tech. LTD» (Ізраїль) під митним кодом №3105. Але в жовтні партія міндобрив для крапельного зрощення овочів за цим кодом була зупинена митницею через звинувачення в використанні невірного коду.

«Продукція потрапила під визначення «контрабанда». Пізніше був зупинений імпортний вантаж фірми виробництва іншої ізраїльської фірми — ICL, що є великим виробником в галузі живлення рослин», — йдеться в матеріалі.

Повідомляється, що правоохоронці не поспішають подавати до суду для вилучення продукції. Хоча санкції статті 472 (Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення) передбачає не тільки конфіскацію, а й штраф в 100% вартості товару. Товар відправлено на склад СБУ, які теж долучені до розслідування.

За словами представників митної служби, фірма для операцій з калійними міндобривами повинна застосовувати код УКТЗЕД №2835 — нітрити. Така класифікація зробила з міндобрив товар подвійного призначення, що може бути використаним для виробництва, наприклад, вибухівки.

Мова йде про те, що у 2004 році уряд Віктора Януковича включив нітрат калію до Єдиного списку товарів подвійного використання (постанова КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання»)», — йдеться в матеріалі.

За словами Дмитра Овчара, останні три роки фірма не стикалася на митниці зі схожою проблемою.

Раніше митниця допомагала імпортерам з визначенням вірного коду УКТЗЕД для ввезення продукції і останні роки використовувався саме код №3105. Але в останні місяці код змінено, що, фактично, заблокувало поставки та змусило імпортерів нести додаткові витрати», — акцентує він.

Дмитро Овчар каже, що йому відомий випадок, коли зі схожою проблемою стикнулася інша фірма, що займається імпортом калійних міндобрив. І це не залежить від походження виробництва продукції.

За його словами, на митниці перевіряють і наступну партію калійних міндобрив, що були завезені фірмою. При цьому від простою контейнера та вантажівки фірма отримала близько 180 тис. грн збитків тільки за одну партію. Відтак, товар не розмитнений, а платежі до бюджету не сплачені. Ці дії щодо свого товару фірма оскаржила в суді.

Нагадаємо, озвучено потреби аграріїв в азотних добривах для весняної посівної.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

23 березня 2022
Імпортерів можуть звільнити від сплати мита – законопроєкт
Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив законопроєкт, згідно з яким імпортерів мають звільнити від...
15 лютого 2022
Від завтра Укрзалізниця обмежить перевезення білоруських добрив
АТ «Укрзалізниця» опублікувала тимчасові обмеження щодо перевезень. Так, з 16 лютого буде введено заборону на перевезення...
14 лютого 2022
В Україні дефіцит азотних добрив майже 2 млн т
Станом на січень-лютий 2022 р. дефіцит азотних добрив у Європі становить приблизно 7 млн тонн, в Україні — майже 2 млн тонн. Про це...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...