Роман Лещенко озвучив кроки для стабілізації ціноутворення на соціально значущі товари
Роман Лещенко озвучив кроки для стабілізації ціноутворення на соціально значущі товари

До 5 лютого відбуватиметься прийом заявок на березень щодо придбання природного газу власного видобутку від підприємств, які включені до Переліку суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є, зокрема, виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Про це на сторінці у Facebook написав міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Він зазначив, що усі торги з продажу блакитного палива за пільговою ціною відбуваються на Українській енергетичній біржі. За січень–лютий реалізовано понад 18 млн куб. м.

«На жаль, 2022 рік ми зустріли з різким здорожчанням енергоресурсів. Як наслідок, вітчизняні підприємства харчової промисловості зіткнулися з серйозними проблемами. Адже вартість блакитного палива – це значна частина собівартості виробництва харчових продуктів. Уряду було важливо забезпечити стабілізацію ціноутворення на соціально значущі товари: хліб, борошно, молоко, курячі яйця, птицю, олію. Тому Мінекономіки, Мінагрополітики, Міненергетики та Мін’юст спільно взяли на себе координацію дій та відпрацювання алгоритму, який дозволив би зафіксувати збалансовану ціну на блакитне паливо для виробників соціально значущих товарів», — повідомив міністр.

Зокрема, він озвучив такі кроки для стабілізації ціноутворення на соціально значущі товари:

  • Мінагрополітики наприкінці грудня підписало Меморандум про взаєморозуміння щодо стабілізації цін на природний газ власного видобутку з асоціаціями, які об’єднують виробників соціально значущих продуктів.
  • Міненергетики уклало відповідний меморандум із асоціаціями щодо домовленості про продаж газу власного видобутку.
  • Далі Мінагрополітики звернулося до Мін’юсту з проханням надати перелік суб’єктів господарювання, які згідно з Єдиним державним реєстром здійснюють виробництво соціальних товарів.
  • Міністерство юстиції автоматично сформувало та подало до Мінагрополітики перелік із 6516 українських підприємств, які підпадають під вищезазначені види діяльності.

Міністр додав, що підприємства, які не були включені в перелік виробників соціально значущих товарів, у тому числі через відсутність необхідного КВЕДу діяльності, самостійно можуть звернутися до Мінагрополітики з відповідним запитом, із витягом із ЄДРПОУ через структурні підрозділи ОДА з питань АПК чи профільні асоціації.

Міненергетики, Мінагрополітики та Мінекономіки сформували Комітет із нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку, який розглядає кожну заявку. Рішення про допуск до участі в торгах ухвалює саме цей Комітет. Такий механізм передбачено для того, щоб забезпечити максимальну прозорість та відкритість процедури продажу вітчизняного газу.

Окремо хочу звернутись до асоціації «Укрцукор». У випадку надвисоких цін на природний газ восени 2022 року Уряд знайде для бурякоцукрової галузі збалансоване рішення щодо ціноутворення на газ на період цукробурякового виробництва на заводах. Тому спокійно інвестуйте у вирощування і плануйте посівні площі згідно зі сівозміною», — зазначив Роман Лещенко.

Нагадаємо, Мінагрополітики оприлюднило алгоритм дій для подачі заявки на придбання газу для виробників продовольчих товарів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 лютого 2022
Аграрії заявили про саботаж з боку постачальників пільгового газу
На думку генерального директора організації «Українська аграрна асоціація» Павла Коваля, програма щодо здешевлення газу для...
31 січня 2022
Мінагрополітики оприлюднило алгоритм дій для подачі заявки на придбання газу для виробників продовольчих товарів
Із 01 до 05 лютого розпочинається прийом заявок від суб'єктів господарювання, які включені до Переліку суб'єктів господарювання, основним видом...
24 січня 2022
Виробникам соціально значущих продуктів розробили алгоритм дій для придбання газу на березень – деталі
Комітет із нагляду за біржовими торгами з продажу газу власного видобутку розробив алгоритм дій для суб'єктів господарювання, основним видом...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...