Аграріям розповіли, як зекономити у новому сезоні
Аграріям розповіли, як зекономити у новому сезоні

Зі зростанням цін на енергоносії, актуальним питанням для аграріїв є можливість економити у новому сезоні. У матеріалі на Kurkul.com ідеться про те, які ефективні інструменти можна використовувати, щоб не лише заощадити на витратах, а й збільшити прибутки.

  • Диференційоване внесення добрив та оптимізація системи захисту

Умови зволоження, рельєф, агрофізичні й агрохімічні властивості ґрунтів тощо — все це має значний вплив на розподілення добрив, поживних речовин та засобів захисту на полі. Тож врожайність для різних ділянок одного поля може суттєво відрізнятися. Диференційоване внесення дозволить заощадити значні кошти і врахувати нерівномірність ґрунтів та умови для точного дозування добрив на окремих ділянках поля.

На полі завжди є ділянки, де немає потреби вносити, наприклад, повну норму гербіцидів. Ми вже третій сезон випробовуємо в себе диференційоване обприскування фунгіцидами на різних культурах і ще жодного разу не траплялося, аби ефективність із диференційованим використанням була нижчою, ніж коли просто пряму норму «ввалили» і все», — пояснив головний агроном ТОВ «Захід Агропром» Олег Фурманець.

  • Адаптація сівозміни

До 40% витрат господарства може йти саме на мінеральні добрива. Найвитратнішою в підживленні є кукурудза, і якщо газова криза буде далі впливати на вартість добрив — перехід на бобову групу може стати гарним рішенням. Для сої витрати на добрива майже вдвічі нижчі у порівнянні з кукурудзою.

У Північній Америці цей перехід вже розпочався. Тут ціни на добрива вже досягли рекордного рівня, і значна кількість американських фермерів збільшуватиме площі під соєю.

  • Органічні добрива, сидерати та компост

Ще одна можливість додаткового прибутку для фермерів буквально лежить на поверхні — це органічні добрива. Органіка не лише підвищує родючість, а й збільшує здатність ґрунту утримувати вологу.

  • Рідкі добрива

Все більшого поширення набуває і практика застосування рідких комплексних добрив, що також дає значний економічний ефект.

Нагадаємо, що очікується, що у лютому 2022 року аграрії почнуть продавати долари, щоб провести посівну. Цей фактор традиційно стабілізує курс.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 січня 2022
Посівна 2022 року стабілізує курс гривні — експерт
У лютому 2022 року аграрії почнуть продавати долари, щоб провести посівну. Цей фактор традиційно стабілізує курс. Про це заявив фінансовий експерт,...
16 грудня 2021
У Мінагрополітики озвучили прогноз посівних площ під кукурудзу
Поміркований посівний потенціал кукурудзи ще не вичерпаний і площі під цю культуру помірно збільшуватимуться до рівня 6-7 млн га. Про...
5 липня 2021
Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні зросли на 33,6%
Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-травні 2021 року виросли на 33,6%, у порівнянні з аналогічним періодом...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...