В Україні відкрили доступ до інформації про земельні торги
В Україні відкрили доступ до інформації про земельні торги

«Прозорро.Продажі» розробили та запустили окремий відкритий модуль аналітики з ключовими показниками щодо проведення в Україні земельних аукціонів. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики. 

Як зазначається, відтепер вся інформація за кожним з аукціонів – у відкритому доступі в загальному модулі аналітики. Модуль аналітики за земельними торгами включає шість вкладок, кожна з яких містить інформацію про земельні торги в певному розрізі.

«Фільтри у кожній із них дозволяють обрати необхідний для аналізу період (місяць, квартал, рік) чи тип даних (стартова вартість, дохід, кількість гектарів тощо)», – зазначили у Мінагрополітики.

Повідомляється, що відкриті дані у модулі аналітики дозволяють відстежувати та порівнювати за періодами кількість оголошених та проведених земельних аукціонів, площу виставлених в системі ділянок, хто саме оголошує торги та скільки учасників за яку з ділянок змагалися. Також доступна інформація про те, які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів.

Модуль аналітики дозволяє аналізувати торги за типом продажу/оренди, типом власності ділянок, а також бачити статистику як по всій Україні, так і за кожним регіоном окремо», – ідеться у повідомленні.

Дані можна самостійно відстежувати та порівнювати за необхідними періодами, в розрізі регіонів та в цілому по всій Україні:

✓ кількість оголошених та проведених земельних аукціонів окремо за орендою, продажем та разом,

✓ площу виставлених в системі ділянок та їхнє призначення,

✓ хто саме оголошує торги,

✓ скільки учасників та за яку з ділянок змагалися,

✓ які суми організатори заробили до бюджетів різних рівнів за підсумками успішних аукціонів.

Їх можна переглядати як безпосередньо у модулі аналітики, так й експортувати в Exel.

Ринок землі – живий організм, який активно розвивається, а тому динаміка за ним змінюється постійно. Якщо в середньому зростання ціни за результатами торгів становить понад 200%, то за землями саме сільськогосподарського призначення цей показник сягає 437%. Але й  це далеко не межа. Так, аналіз даних за кожним регіоном окремо показує, що в певній області ціна може збільшуватися і в 5, і в 6, і навіть у 10 разів. Тому Мінагрополітики закликає насамперед керівників органів місцевого самоврядування до ефективного розпоряджання землею через систему «Прозорро.Продажі». Це гарантує територіальним громадам додаткові серйозні надходження до бюджетів, а також повну безпеку, захищеність та прозорість процесу проведення власне самих земельних аукціонів», – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

За словами першого заступника директора ДП «Прозорро.Продажі» Дарини Марчак, станом на другу половину січня в системі вже оголошено понад 3,1 тисячі торгів. Вона додала, що окремий модуль дозволить усім зацікавленим бачити повну аналітику за аукціонами і краще розуміти тренди на ринку.

 

Територіальні громади можуть особисто переконатися, наскільки успішно заробляють додаткові кошти їхні колеги від, наприклад, вигідної здачі землі в оренду та брати з них приклад. Земельна реформа – живий організм, який активно розвивається та вдосконалюється. Для нашої команди важливо, щоб вона розвивалася максимально прозоро, а всі учасники ринку землі відчували його 100% надійність та безпечність», – вважає міністр АПК Роман Лещенко.

Нагадаємо, що загальна площа земельних ділянок, які пропонуються до здачі в оренду, становить 14 537 га; їх вартість сягає 71 млн грн.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 листопада 2022
В Україні відновлено торги з набуття права оренди земельних ділянок сільгосппризначення
19 листопада набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав...
1 липня 2022
Земельні торги а Україні виходять на довоєнний рівень – Мінагрополітики
На сьогодні зараз частка успішних торгів в Україні у системі «Прозорро.Продажі» тримається на рівні 40%, хоча на початку повномасштабного...
19 січня 2022
Кількість земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі» перевищила три тисячі
Станом на сьогодні в системі «Прозорро.Продажі» оголошено 3010 земельних аукціонів. Про це повідомляє Мінагрополітики з посиланням на...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...