25 січня 2022, 09:00, Політика

Зростання цін на продукти харчування підняло питання прийняття закону про внутрішню торгівлю

Зростання цін на продукти харчування в Україні відновило дискусії про підготовку та голосування законопроєкту про внутрішню торгівлю. Його мета – показати реальний ланцюжок формування цін на вході від виробника і на виході для покупця та уникнути різного роду накруток. Про це ідеться у матеріалі на AgroPolit.com.

Як розповів нардеп від «Слуги Народу» Дмитро Соломчук, прототип потрібного законопроєкту вже готовий.

«У нас мають бути врегульовані відносини між виробниками та торговельними мережами. Адже в Україні немає закону про внутрішню торгівлю, хоча ідея його створення, наприклад у мене, була ще в ті часи, коли я займався бізнесом. Ми з колегами написали та зареєстрували у Верховній Раді проєкт закону №6155 про основні засади торговельної діяльності харчовими продуктами, яким врегульовуються питання маркетингових послуг, час розрахунку, розміщення продукції на полицях магазинів та інші важливі питання», – заявив Дмитро Соломчук.

Також нардеп пояснив, що законопроєкт про внутрішню торгівлю, який розглядався ще у 2011 році – це була калька з російського закону, і підіймати його зараз для розгляду у тому ж  виді – не правильно.

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що протягом 2021 року аналітики та пересічні громадяни помічають зростання вартості низки товарів харчової продукції, виготовлених в Україні. Насамперед йдеться про лідера цього рейтингу – соняшникову олію. За даними Держстату, у грудні 2020 року 1л олії коштував для кінцевого споживача на внутрішньому ринку 42 грн, але вже з травня до листопада поточного року ціна тримається на рівні 62 грн, і чимало фахівців, які відстежують динаміку зростання цін, пророкують подальше її зростання (до 100 грн за 1 л). Також прогнозується подорожчання інших продуктів харчування з переліку соціально важливих продуктів.

в