В Україні удосконалили сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості
В Україні удосконалили сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості

За результатами піврічної роботи сервісу автоматичної оцінки нерухомості Фонд держмайна України, у співпраці з Мінагрополітики та Держгеокадастром, доопрацював його функціонал. Про це повідомляє прес-служба Міністерства агрополітики.

У роботі сервісу покращилася якість розрахунків оціночної вартості земельних ділянок та нерухомості в тих локаціях, де були відсутні аналоги для її розрахунку. 

Раніше ключова проблема полягала в тому, що оціночна вартість деяких земельних ділянок розраховувалася некоректно. Це в свою чергу створювало незручності для учасників ринку землі, адже, виходячи з показника оціночною вартості, вираховується податок при купівлі-продажу (міні) земельної ділянки. Крім того, вартість її продажу не може бути нижчою від її оціночної вартості.

«Сервіс автоматичної оцінки – дуже зручний інструмент, який може істотно спростити і здешевити укладення угоди для сторін. Але через недостатню кількість угод для порівняння та некоректне внесення до бази інформації про деякі угоди в роботі сервісу траплялися випадки некоректного обчислення оціночної вартості. Ситуація ускладнюється тим, що середні ціни можуть спотворюватися окремими угодами, де сільськогосподарські землі купуються за цінами для несільськогосподарських земель, із прицілом на їх використання для інших потреб», – розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Міністр підкреслив, що завдяки співпраці Мінагрополітики, Держгеокадастру та Фонду держмайна в напрямі удосконалення алгоритму розрахунку оціночної вартості ринок сільгоспземель отримав новий потужний поштовх до розвитку.

За словами заступниці Голови Фонду держмайна Юлії Бєлової, сервіс автоматичної оцінки постійно наповнюється даними з реальних угод на ринку та покращується фахівцями Фонду для створення ефективного й безкоштовного інструмента визначення вартості нерухомості.

Модернізація сервісу автоматичної оцінки нерухомості відбулася з урахуванням відгуків споживачів. Фонд державного майна співпрацює з усіма учасниками цього процесу: Міністерством аграрної політики, Нотаріальною палатою України, професійними оцінювачами та враховує необхідні пропозиції при оновленні сервісу. Така актуалізація відбуватиметься і в майбутньому», – заявила Юлія Бєлова.

Вона також додала, що змінилися на краще алгоритми розрахунку оціночної вартості як земельних ділянок, так і деяких типів житлової нерухомості, зокрема, гуртожитків.

Нагадаємо, цього року запустять Державний аграрний реєстр (ДАР) — у нього увійде 17 реєстрів.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 січня 2022
Мінагрополітики внесло зміни в перелік соціально важливих продуктів
Міністерство аграрної політики та продовольства України внесло зміни до переліку суб'єктів господарювання, які виробляють товари, що мають істотну...
15 січня 2022
Україна розширить співпрацю з Азербайджаном у сфері продовольчої безпеки – Мінагрополітики
Міністр АПК Роман Лещенко підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в аграрній сфері з Азербайджаном. Про це повідомляє пресслужба...
14 січня 2022
Сайт Мінагрополітики атакували хакери, він тимчасово не працює
У ніч з 13 на 14 січня сайти Мінагрополітики, Міносвіти, Міністерства закордонних справ та Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) піддалися...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...