Кабмін встановив порядок виявлення технічної помилки у Державному земельному кадастрі
Кабмін встановив порядок виявлення технічної помилки у Державному земельному кадастрі

Кабмін вніс зміни, які стосуються виправлення помилок у Земельному кадастрі та відповідних документах. Про це повідомляє sud.ua.

Зазначається, що 23 грудня за ініціативою міністра аграрної політики Романа Лещенко Кабмін схвалив зміни до деяких своїх постанов стосовно земельного законодавства. У тому числі – до Порядку ведення Державного земельного кадастру та Переліку платних послуг, які надаються Держгеокадастром та його територіальними органами.

Повідомляється, що вони необхідні для «приведення у відповідність із положеннями законів від 28 квітня 2021 № 1423-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» та від 8 вересня 2021 №1720-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переходу прав на земельну ділянку у зв'язку з переходом прав на об'єкт нерухомого майна, який на ній розміщено».

Зокрема, постановою КМУ від 23 грудня 2021 р. № 1417 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою КМУ від 17 жовтня 2012 р. № 1051, внесено зміни, які стосуються виправлення помилок у Земкадастрі та відповідних документах.

Так, відповідно до оновленого п. 139 у разі виявлення фізичною або юридичною особою у витязі, довідці з Державного земельного кадастру, викопіюванні з картографічних матеріалів Державного земельного кадастру технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної та іншої помилки) заінтересована особа письмово повідомляє про це згідно з додатком 29 орган, що здійснює ведення Державного земельного кадастру.

Повідомлення разом із доданими до нього документами подається заінтересованою особою особисто або надсилається в електронній формі засобами телекомунікаційного зв'язку з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, чи іншого альтернативного засобу електронної ідентифікації особи з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через вебсторінку Держгеокадастру.

Повідомлення про виявлення технічних помилок обліковуються шляхом їх реєстрації у Державному земельному кадастрі з присвоєнням їм реєстраційного номера, фіксацією дати їх реєстрації та створенням їх електронних форм за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру (крім випадку надсилання повідомлення в електронній формі відповідно до пункту 139-1 цього Порядку).

Якщо факт невідповідності відомостей Державного земельного кадастру інформації, що міститься в документах, які є підставою для внесення таких відомостей, підтверджено, державний кадастровий реєстратор за допомогою програмного забезпечення Державного земельного кадастру) складає в електронній формі з накладанням кваліфікованого електронного підпису протокол виправлення помилки за формою згідно з додатком 30», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до п. 151 у разі виявлення технічної помилки, допущеної у відомостях Державного земельного кадастру, органом, що здійснює його ведення (в тому числі після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та технічній документації з оцінки земель, затвердженої та переданої до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою), Державний кадастровий реєстратор зазначеного органу в п'ятиденний строк:

  • письмово повідомляє про це заінтересованій особі згідно з додатком 36 в електронній формі з накладенням електронного підпису засобами телекомунікаційного зв'язку на вказану у зверненні адресу електронної пошти або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через вебсторінку Держгеокадастру;
  • виправляє зазначену помилку відповідно до пунктів 140-148 цього Порядку.

Згідно з п. 155 у разі виявлення органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, в документації із землеустрою та технічній документації з оцінки земель помилки щодо визначення характеристик об'єктів Державного земельного кадастру в натурі (на місцевості) із порушенням (зміною) їх значень внутрішніх кутів та мір ліній між поворотними точками меж земельних ділянок та/або площі, допущеної у його відомостях (у тому числі під час або після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про земельні ділянки та інші об'єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та технічній документації з оцінки земель, затвердженої та переданої до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою), Державний кадастровий реєстратор зазначеного органу в п'ятиденний строк:

  • письмово повідомляє про це заінтересованій особі згідно з додатком 38 в електронній формі з накладенням електронного підпису засобами телекомунікаційного зв'язку на вказану у зверненні адресу електронної пошти або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через вебсторінку Держгеокадастру;
  • виправляє зазначену помилку відповідно до пунктів 152- 154 цього Порядку.

Протокол виправлення помилки формується у двох примірниках,один з яких видається або надсилається заявникові в електронній формі засобами телекомунікаційного зв’язку на вказану у зверненні адресу електронної пошти або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, у тому числі через вебсторінку Держгеокадастру, другий долучається до закритої Поземельної книги (у разі закриття Поземельної книги) або до заяви про виправлення помилки, що виникла під час державної реєстрації земельної ділянки з порушенням вимог цього Порядку», — зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, в Україні ліквідують фракційну оцінку землі та нерухомості на ній.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 лютого 2022
Аграріям презентують новітні зернові технології
15-17 лютого 2022 р. у Міжнародному Виставковому Центрі (м. Київ, Броварський пр-т, 15) відбудеться виставкова подія «АгроВесна 2022». В...
18 січня 2022
У аграрному комітеті озвучили прогноз цін на землю у 2022 році
У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%. Такий прогноз в інтерв'ю AgroPolit.com озвучив народний депутат, голова комітету Верховної...
18 січня 2022
В Україні ліквідують фракційну оцінку землі та нерухомості на ній
Фонд держмайна очікує на ухвалення Верховною Радою змін до законодавства, які дозволять ліквідувати фракційну оцінку (окреме оцінювання земельної...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...