13 січня 2022, 18:00, Соціалка

Житомир до 2025 року замістить 90% газу за рахунок роботи ТЕЦ на відходах деревообробної галузі

Житомир протягом наступних трьох років планує замістити 60-65% газу, який наразі споживається для опалення, за рахунок чотирьох теплоелектроцентралей (ТЕЦ), що працюють на трісці. Ще 30% — за рахунок спалювання сміття (RDF-палива). Про це заявив мер міста Сергій Сухомлин, повідомляє «Інтерфакс».

«Собівартість 1 Гкал теплової енергії (ТЕЦ на трісці — ІФ) становить приблизно 1100 грн за середньої ціни в Україні 2000 грн (газові ТЕЦ — ІФ). Причому це ми ще розуміємо, що теплокомуненерго отримують пільговий газ від «Нафтогазу». Реальна ринкова ціна була б значно вищою», – сказав Сухомлин.

Він зазначив, що зазначена вище перша ТЕЦ на трісці за грантові кошти уряду Швейцарії та бюджету міста вже запущена та виробляє електроенергію (1,1 МВт), забезпечуючи потреби комунального підприємства в е/е.

Друга потужніша ТЕЦ на трісці буде побудована за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), інші дві – приватними інвесторами у період 2022-2023 років.

При цьому третину газового балансу Житомира буде заміщено за рахунок спалювання сміття», – додав мер.

Він зазначив, що така модель є ефективною у багатьох містах України, зокрема з населенням понад 100 тис. осіб.

Кожне українське місто виробляє стільки сміття, що це фактично 30% заміщення газу в будь-якому місті. Так, у Житомирі 40 тис. тонн RDF, отриманих зі сміттєпереробного заводу, еквівалентно 20 млн куб. м газу, що є заміщенням третини балансу газу в місті», — пояснив Сухомлин.

За його словами, на першому етапі модернізації міського централізованого опалення інвестиції в ТЕЦ є ефективнішими, оскільки мережі потребують більших вкладень із меншим рівнем економії.

Нагадаємо, що експерт розповів, які галузі агросектору найбільше постраждають від енергетичної кризи.

 

в