Озвучено прогноз цін на добрива після зменшення вартості газу
Озвучено прогноз цін на добрива після зменшення вартості газу

На фоні новини про значне падіння цін на газ в багатьох склалося враження, що той же процес повинен відбутися на ринку добрив. Наразі цього не відбувається. Таку думку висловив Сергій Рубан директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) в щотижневому огляді ринку добрив для Latifundist.com.

«Тренд на зниження ціни як тренд на зростання треба розглядати в комплексі. Фактично, навіть після суттєвої корекції, ціна на газ в Європі 27 грудня є вищою ніж місяцем раніше — 27 листопада. Обмеження імпорту російського газу і потенційне зростання попиту на газ через низькі температури, продовжують дестабілізувати ситуацію на європейському ринку газу», — наголосив пан Сергій.

Експерт наголосив, що через це в регіоні не спостерігається зміни ціни на мінеральні добрива. А деякі їх види продовжують зростати. Так вартість аміаку на Чорному морі знову зросла на $50 за тонну.

Сергій Рубан акцентував, що перед новорічними святами активність українських покупців добрив зросла. За минулий тиждень агарні компанії уклали кілька контрактів на купівлю аміачної селітри у групи Ostchem за ціною 21 тис. грн за тонну. Згідно з інформацією учасників ринку, відвантаження товару за цими контрактами планується з 15 січня 2022 р. Однак середній рівень цін на аміачну селітру залишився в попередньому ціновому коридорі (24-27 тис. грн за тонну).

За словами експерта, постачальники польської селітри оголосили про подальше зростання ціни викликане зростанням собівартості виробництва на польських підприємствах. Залишки цього товару на складах українських трейдерів скорочуються.

Ціни на фосфатні добрива переважно стабільні, однак учасники ринку заявляють про можливий перегляду цін в бік зростання з нового року. Поточний попит на фосфатні добрива обмежений. Великі покупці моніторять ринок на предмет придбання гуртових партій амофосу», — прокоментував директор з маркетингу UMF.

Фахівець наголосив, що не зважаючи на ріст цін, ринок КАС залишається активним. На перешкоді відвантаженням стають морози та прийдешні свята. Найвірогіднішим сценарієм після новорічних свят, на думку експерта, є подальше зростання цін на всі марки КАС.

27 грудня 2021 р. національний виробник компактованих добрив «Українські Мінеральні Добрива» оголосила про зростання ціни гранульованого сульфату амонію до 19,5 тис. грн за тонну на умовах відвантаження з FCA м. Кривий Ріг, у зв’язку зі зростанням собівартості виробництва», — розповів Сергій Рубан.

За інформацією компанії, в другій половині грудня учасники ринку викупили більшість січневих обсягів продукції. Квота призначена для відвантаження на фермерські господарства можлива до обговорення з 10 січня 2022 р.

Нагадаємо, озвучено кроки уряду для уникнення дефіциту добрив на внутрішньому ринку навесні.

Детальніше про ситуацію на ринку добрив читайте у матеріалі — Підвищення цін на добрива вдарить по собівартості аграрної продукції.

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 грудня 2021
АМКУ оштрафував АТ «Дніпроазот» на більш як 80 млн грн за зупинку виробництва
Антимонопольний комітет завершив розгляд справи, розпочатої у 2018 року за фактом зупинки акціонерним товариством «Дніпроазот»...
31 грудня 2021
Високі ціни на газ: загроза зупинки української харчової промисловості та гонитва за дотаціями
Молокопереробні заводи, представники тваринництва, птахівництва, виробники хлібної продукції, кондитерських товарів та винороби заявили, що...
28 грудня 2021
Уряд зменшить ціни на газ для виробників хліба: названо вартість
Кабінет міністрів планує обмежити ціну на газ власного видобутку для підприємств із виробництва хліба на рівні 25 тисяч гривень за 1 тисячу...

Вибір редакції

11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...
10 січня 2022
Данило Гетманцев: Мені всім виробникам хочеться дати нульову ставку ПДВ
Нова податкова реформа в Україні ґрунтуватиметься на відбіленні заробітних плат і доходів. Під цим соусом її автори закладають зменшення ставки...
4 січня 2022
Аграрні закони 2021: податки, оренда, ринок землі, кредитування
Двадцять аграрних законів ухвалила Верховна Рада у 2021 році. Держпідтримка АПК, кредитування аграріїв та оподаткування, децентралізація та...