В Україні представлено перший досвід з розробки комплексних планів просторового розвитку громад
В Україні представлено перший досвід з розробки комплексних планів просторового розвитку громад

У Києві відбулася конференція громад «Компелексні плани розвитку територій» за участю міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, директора місії USAID в Україні та Білорусі Джима Хоупа, директорки Програми USAID АГРО Ксенії Сидоркіної та першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Під час конференції було представлено перший в Україні досвід з розробки комплексних планів просторового розвитку громад відповідно до нового законодавства – Пісочинської та Роганської громад у Харківській області. Представники цих громад поділилися досвідом впровадження комплексних планів просторового планування територій та представили створені геопортали своїх громад.

«Земельна реформа дала можливості громадам розвивати території, залучати інвестиції, забезпечити економічний розвиток через раціональне використання земельних ресурсів. У цьому контексті просторове планування надзвичайно важливе – навчання громад з точки зору управління землею, роз’яснювальна робота і безпосереднє впровадження просторового планування. Ми докладаємо зусиль, аби подолати таке явище як корупція та рейдерство, оскільки для країни важливо, щоб зростав добробут не лише на рівні громади, а й на рівні кожного її мешканця», – зазначив міністр Роман Лещенко.

Однією з основ цієї реформи є перехід до нового підходу керування земельними ресурсами, від якого будуть отримувати користь усі громадяни. І сьогоднішня конференція має на меті розвинути такий досвід на прикладі двох громад, які вже провели цей пілотний проєкт у себе. Ми хочемо і надалі допомагати Україні й цінуємо хороше партнерство з урядом України, місцевими громадами та бізнес спільнотою» – підкреслив Джим Хоуп, директор місії USAID в Україні та Білорусі.

Перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко наголосив:

Ми пишаємося, що земельна реформа була не просто проголосована, а в рамках її реалізації йде предметне фахове обговорення по ключових напрямах, зокрема і просторового планування. Якісне просторове планування та якісна робота над правильною забудовою території буде збільшувати також і екологічну відповідальність наших громад».

Крім того у заході взяли участь представники профільних асоціацій, Держгеокадастру та Науково-дослідного інституту геодезії та картографії. Учасники ознайомилися зі зразками даних, документацією, рекомендаціями щодо підготовки картографічної основи, розробки технічних завдань для замовників і виконавців та проведення екологічної оцінки.

Спікери обговорили основні завдання земельної децентралізації та представили наявні інструменти оприлюднення даних на Національному геопорталі Національної інфраструктури геопросторових даних.

Довідково: 24 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», пов’язаний зі стрімкими змінами й поліпшеннями для розвитку територіальних громад, а саме запровадженням комплексного планування розвитку територій об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ).

Нагадаємо, що громадам потрібно збільшити ресурси у вигляді доходів від податків на місця.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 вересня 2022
У Мінагрополітики назвали 4 ключові пункти для розвитку громад
Створення комплексних планів просторового планування територій для всіх громад, актуалізація та відкриття картографічних матеріалів,...
7 грудня 2021
Озвучено структуру доходів об’єднаних територіальних громад у бюджеті 2022 року
За даними Офісу підтримки реформи децентралізації, загальний обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів на 2022 рік...
16 листопада 2021
Названо 7 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад
У 2021 році Верховна Рада України прийняла декілька важливих для розвитку громад законів. Про це повідомляється на сайті...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...